W ubiegłym tygodniu uszkodzone zostały tablice z nazwami dwóch jaworznickich rond. Celem wandali stało się rondo rotmistrza Pileckiego na skrzyżowaniu ulic Rzemieślniczej, Kolejowej i Leśnej oraz Marii i Lecha Kaczyńskich, które położone jest w ciągu Obwodnicy Północnej.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów zareagowali natychmiast. Tablica na rondzie w centrum została naprawiona od razu, bo odłamany element udało się na nowo umocować. Trochę trudniej było na Sadowej Górze, ale i tutaj naprawiona tablica już stoi.

Od razu po weekendzie na tablicy został zamontowany nowy, brakujący element – potwierdza Emilia Tura, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

Uszkodzenie tablic wywołało wśród jaworznian dyskusje. Co ważne, niezależnie od poglądów politycznych mieszkańcy potępiają chuligańskie wybryki.

Tutaj polityka nie ma żadnego znaczenia. Uszkodzenie tablicy z nazwą ronda to po prostu wandalizm, a nie manifestacja poglądów czy przekonań. Na dodatek za takie działania wszyscy musimy ponieść określone koszty – podkreśla Anna Matecka z Jaworzna.

Sprawa została zgłoszona jaworznickiej policji.

Tekst: GD

Zobacz także: