Akcja Lato z Klubem Niko w Byczynie przebiegła w iście zabawowej atmosferze, jak na wakacje przystało. Pogoda nas rozpieszczała, co ma odzwierciedlenie w udanych wycieczkach, zabawach plenerowych i spacerach. Dzieci również chętnie brały udział w zajęciach sportowych, artystycznych oraz grach i zabawach w Klubie. Cóż, to nie wszystko ! Czas nam szybko leciał, a jak wiadomo, co dobre to … Korzystaliśmy zatem!

W „menu” naszych spotkań mieliśmy także wyjazdy do kina („Buzz Astral” i „Minionki”). Popcornu całe kino 🙂

Pochwalić się możemy bogatą ofertą wycieczek. Bawiliśmy się w katowickiej „Akademii Pana Kleksa”, gdzie czekał na nas ogrom bajkowych wrażeń, doświadczeń i zagadek z bohaterami bajki.

Wspaniały czas spędziliśmy w Muzeum Rzemiosł w Żarkach, gdzie mieliśmy możliwość praktycznego zapoznania się z rękodziełem. Wykonywaliśmy między innymi zabawki ! Nie takie zwyczajne ale z SIANA!

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym poza zabawą na dużym placu zabaw, wkomponowanym w przestrzeń ogrodu, poznawaliśmy zioła, ich przeznaczenie oraz samodzielnie wykonywaliśmy aromatyczną sól ziołową. Część z nas przełamała się i trzymała w rękach „straszne” owady. Sporo dowiedzieliśmy się na ich temat.

Odwiedziliśmy też Skansen w Chorzowie, gdzie po długich i ciekawych podróżach w czasie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Dla odmiany zobaczyliśmy też ślady dworskiego życia.

W Pszczynie zostaliśmy oprowadzeni po pięknych, pałacowych komnatach. Wycieczkę zakończył spacer po okazałym parku. Nie mogło zabraknąć też lodów i innych słodkości w parkowej kawiarence.

Czasami nie trzeba daleko jeździć, żeby ciekawie spędzić czas. Wspaniałą zabawę i przy okazji naukę zapewniła nam Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w GEOsferze.

Pod koniec wakacyjnych spotkań odwiedził nas pan policjant. Dzieci miały mnóstwo pytań, a policyjny radiowóz okazał się dla nich sporą atrakcją.