Lipiec w Klubie to cztery tygodnie nieprzerwanych zabaw, warsztatów, wyjazdów i wycieczek. To ciąg niespodzianek i atrakcji. Dla dzieci spędzających wakacje w Klubie, atrakcją była także jazda miejskimi środkami komunikacji, kupowanie biletów w automacie, ale także komponowanie składników na pizzę hawajską i formowanie bułeczek w piekarni pana Jana.

Wspólne wakacje, poprzez zajęcia warsztatowe, uczyły dzieci obierania i krojenia warzyw, wyrobu masła ze śmietany, udzielania pierwszej pomocy potrzebującym przy skaleczeniach i wypadkach. Przede wszystkim uczyły jednak wspólnego, zespołowego działania.

Warsztaty modelarskie udowodniły, że brak nam cierpliwości, która jest niezbędna, by właściwie wyciąć drobne elementy samolotu czy lokomotywy. Trud się jednak opłacił, bo samoloty pięknie szybowały na wietrze. Wykonane przez dzieci prace z różnego tworzywa plastycznego ukazały lato w pięknych barwach i ozdobiły naszą salę zajęć.

Zabawy, które szczególnie rozruszały nas podczas wakacji, to zabawy na czarodziejskim dywanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie , fikołki i wspinaczka we Fly Parku , czy zabawy z instruktorami w Sali zabaw “Kosmos” w Mysłowicach.

Wszystkie wakacyjne propozycje klubu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Uczestniczyły one aktywnie w każdych zajęciach i z łzą w oku powitały zakończenie akcji Lato w mieście w Klubie “Strażak”.

Zobacz także: