Dzieci uczęszczające latem do Domu Kultury, drugi tydzień wakacji spędziły poza jego budynkiem.

W pierwszej kolejności odwiedziliśmy GEOsferę. Znajduje się tam także ogród sensoryczny, w którym hoduje się zapachowe i lecznicze rośliny. Spotkanie pod nazwą zapachy GEOsfery pozwoliły na świetną zabawę, którą przygotowali dla nas pracownicy tego wyjątkowego miejsca. Zadbano też o to, by wakacje były bezpieczne i spokojne. Aspirant pani Monika Śliwińska przybliżała dzieciom zasady bezpiecznej zabawy i prawidłowego zachowywania się w miejscach, w których najmłodsi będą mieli okazję wypoczywać – mówi Agata Stelmachów, kierownik Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego.

Dzieci z opiekunami również odwiedziły lecznicę “Pańska Góra”, gdyż weterynarz to jeden z zawodów, który poznajemy w naszym wakacyjnym planie. Lekarz weterynarii – Mirosław Nieużyła zaspokoił dziecięcą ciekawość, przybliżając im tajniki tego bardzo wymagającego zawodu. W końcu, któż nie pamięta z dzieciństwa opowieści o lekarzu i jego zwierzętach? Doktor Dolittle to bestsellerowa powieść Hugha Loftinga o miłości do zwierząt i jedna z ulubionych powieści najmłodszych czytelników.

Oczywiście jak wakacje, to i wycieczka! Tym razem wybrano się do Żarek Letnisko.

Żarki odkryliśmy już kilka lat temu i teraz wciąż tu wracamy, zapisując się co na co raz to inne warsztaty. Pracownia EtnoJury w Żarkach, którą odwiedziliśmy, jest wyjątkowym i przepełnionym kreatywnością miejscem. Oprócz warsztatów przygotowano dla nas poczęstunek – tradycyjne jurajskie pieczonki z garnka żeliwnego – dodaje pani Agata.

Wyjazdowy tydzień zakończył się seansem w Multikinie. “Spider-Man: Daleko od domu”, w którym superbohater z sąsiedztwa, przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. A dzieci chętnie towarzyszyły mu w tych przygodach.

Zapraszamy na kolejne wakacyjne spotkania w Domu Kultury.

Zobacz także: