Tegoroczne spotkanie z Mikołajem przybrało dość niezwykłą formę, ponieważ miało miejsce w Gospodarstwie Agroturystycznym “Pod Skałką” w miejscowości Przybynów. Jest to miejsce wyjątkowe dla każdego, kto ceni walory przyrodnicze i sielskie klimaty. Pozwala ono docenić bliskość przyrody i kontakt z naturą.

Po przybyciu do gospodarstwa na dzieci czekała gorąca herbata oraz słodki poczęstunek. Następnie nasi mali uczestnicy udali się na spotkanie z czworonożnymi mieszkańcami zwierzyńca. Dzieci mogły karmić: lamy, alpaki, kozy oraz owieczki. Budzącym największy podziw mieszkańcem zagrody okazał się bardzo towarzyski wielbłąd.

Uczestnicy zwiedzili także skansen wsi Jurajskiej, przechadzając się po chacie z przełomu XIX i XX wieku. Mogli oni tam usłyszeć i zobaczyć w jakich warunkach żyli nasi przodkowie.

Po zwiedzaniu uczestnicy ogrzali się wewnątrz gospody, gdzie pomocnica Mikołaja opowiedziała im coś nieco o Nim, a następnie zaprosiła wszystkie dzieci do wykonywania choinkowych ozdób. Atrakcje nie miały końca, kolejną była wata cukrowa!

Nadszedł czas na najważniejszą niespodziankę tego wyjazdu – spotkanie z Mikołajem! Dzieci były naprawdę podekscytowane, nieco onieśmielone. Każde mogło porozmawiać osobiście ze Świętym. Nie obyło się oczywiście bez prezentów. Nasza grupa najwyraźniej była nienaganna przez cały rok, gdyż nikt nie wyszedł z rózgą. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni na zawsze zapamiętają przygodę z Mikołajem w Agroskałce.