W niedzielę, 29 maja odbyły się decydujące o kolejności miejsc na podium mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, kończące rozgrywki JALPS w tym sezonie.
Najlepsze teamy odebrały puchary i nagrody, a zawodnicy mogą się teraz udać na zasłużony odpoczynek, po emocjonujących play-offach.

O godzinie 16.00, w meczu o 3. miejsce, na parkiecie spotkali się zawodnicy HFN Volley oraz Aqua Team. Wydarzenia na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka zmieniały się jak w kalejdoskopie, a zwycięzcę wyłonił dopiero tie- break. W 5 secie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy HFN Volley wygrywając 15:13 i całe spotkanie 3:2.

O godzinie 18.30 rozpoczął się natomiast mecz o złoto, w którym zmierzyły się Volley Błyskawica oraz BCC. Był to mecz godzien finału. Obydwa zespoły stworzyły niezwykłe widowisko i zastanawiać by się można czy aby to na pewno jest to amatorska liga, gdyż poziom stał na wysokim ligowym poziomie. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem drużyny BCC, natomiast drugi set, po zaciętej walce, minimalnie wygrali zawodnicy Volley Błyskawica. W trzeciej partii, po długiej grze punkt za punkt, w końcówce ostatecznie lepszy ponownie okazał się BCC. Czwarty set ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy BCC i pewnie kroczyli po swój pierwszy tytuł. Jednak w samej końcówce seta kilka błędów pozwoliło podnieść się ekipie Volley Błyskawica, którzy wykorzystali szansę doprowadzając do tie – break’a. 5 set to istny rollercoaster, w którym więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Volley Błyskawica. Ostatecznie, po arcy ciekawym i pełnym emocji widowisku Volley Błyskawica wygrał spotkanie 3:2 i został mistrzem JALPS w sezonie 2021/2022.

(24:26; 25:23; 24:26; 25:22; 18:16)

Zaraz po zakończeniu spotkania przeprowadzono ceremonię zakończenia ligi, w której każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a drużyny z miejsc 1-4 dodatkowo puchary, oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Dekoracji dokonali przedstawiciele MCKiS oraz „ojciec chrzestny” jaworznickiej ligi siatkarskich amatorów – Jacek Sowa.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w rozgrywki i gratulujemy osiągniętych rezultatów! Cieszymy się, że poziom ligi utrzymuje się na wysokim poziomie, a mecze dostarczają sporo sportowych emocji. Liczymy na to, że chęć do podtrzymywania swojej dobrej formy i miłość do siatkówki spowodują, że także w sezonie 2022/2023 JALPS będzie areną amatorskich rozgrywek w najlepszym wydaniu.