W czwartek, 8 marca, w autobusach PKM Jaworzno spotkać można było wyjątkowy patrol. Monika Bryl, wiceprezydent Jaworzna, policjanci i pracownicy jaworznickiego przewoźnika przypominali pasażerkom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Były też słodkie niespodzianki, nietypowe upominki i życzenia.

Stawiamy na bezpieczeństwo i Dzień Kobiet jest doskonałą okazją, by przypomnieć o tym, jak zachowywać się w miejskiej komunikacji, gdy dzieje się coś niepokojącego – wyjaśnia Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno.

Napotkane przez patrol panie otrzymywały nietypowy upominek. Zamiast tradycyjnych kwiatków panie otrzymały bardzo przydatny w razie wypadku gadżet. To narzędzie, którym można w razie potrzeby wybić szybę, przeciąć pasy bezpieczeństwa, a także oznaczyć miejsce wypadku w oczekiwaniu na przyjazd odpowiednich służb.

Nasz młotek to taki upominek, który nie zwiędnie po kilku dniach, a może się kiedyś bardzo przydać – podkreśla oryginalność podarunku Maciej Zaremba.

Pracownikom jaworznickiego przewoźnika w czwartkowych kursach towarzyszyli policjanci, którzy przypominali pasażerom między innymi o tym, jak podczas podróży ustrzec się kieszonkowców.

Jeśli przewozimy większą ilość gotówki, to warto schować ją w kilka różnych miejsc. Część pieniędzy można włożyć do torebki, część do wewnętrznej kieszeni. Warto zadbać o to, by torebka była zamknięta i nie spuszczać jej z oka. Kieszonkowcowi naprawdę wystarczy moment nieuwagi, by dokonać kradzieży – mówi Monika Śliwińska z jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji.

Pasażerki pomysł na nietypowe obchody Dnia Kobiet chwaliły. Panie zgodnie podkreślały, że warto jak najczęściej przypominać o zasadach bezpieczeństwa.

To naprawdę dobry pomysł, by w taki sposób uczcić Święto Kobiet. Mam poczucie, że ktoś się o mnie zatroszczył – zauważa Marta Jastrzębska, mieszkanka Jaworzna.

Teskt: GD

Zobacz także: