Wspaniała przygoda i spore wyzwanie – tak Sabina Piotrowska, Anna Sawiak i Barbara Fraszczyńska podsumowały wernisaż swojej wystawy pt. „Ulotne chwile”. Członkinie Stowarzyszenia Twórców Kultury zaprezentowały w galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej swoje fotografie. Każda z pań pokazała na zdjęciach, jak widzi świat i naturę. Można się tu doszukać piękna przyrody, ciszy i spokoju oraz cudu macierzyństwa.

– Choć różnimy się i mamy inne spojrzenie na świat, to mimo to nasza współpraca przebiegała świetnie i udało nam się stworzyć spójną wystawę. Każda z nas zaprezentowała próbkę swojej twórczości, ukazując w ten sposób to, co nas urzeka, dotyka i wzrusza – zdradza Anna Sawiak.

Wystawa artystek nosi tytuł „Chwile ulotne” i przedstawia wszystko, co nieuchwytne i przemijające. – Ostatnim aktem istnienia prezentowanych zdjęć są odczucia gości. Mamy nadzieję, że wystawa stanie się „nieulotna” i zapadnie w pamięci zwiedzających – mówi Barbara Fraszczyńska.

Jaworznickie trio łączy zamiłowanie do fotografii i uroków przyrody. Dla pań wypoczynek na łonie natury to nie tylko relaks, z dala od codziennych obowiązków i zgiełku, ale także okazja, by spełniać się artystycznie. Daje się to dostrzec w ich fotografiach, co wielokrotnie podkreślali goście wystawy. – Spotkałyśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem publiczności. Najczęściej pytano nas o historię związaną z danym zdjęciem. Mam nadzieję, że takich wystaw w przyszłości będzie wiele – opowiada Anna Sawiak.

Pozytywna ocena gości wernisażu bardzo ucieszyła artystki. – Uznanie w oczach odbiorcy to cudowne uczucie, które uskrzydla i mobilizuje. Wszystkim serdecznie dziękuję za obecność na wernisażu – podkreśla Sabina Piotrowska.

Prace Sabiny Piotrowskiej, Anny Sawiak i Barbary Fraszczyńskiej podziwiać będzie można do 1 listopada.

Natalia Czeleń

Wystawę Sabiny Piotrowskiej, Anny Sawiak i Barbary Fraszczyńskiej podziwiać można w jaworznickiej książnicy do końca miesiąca | fot. Materiały STK

Zobacz także: