Siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie pewnie pokonali drużynę UMKS Kęczanin Kęty 3:1.

W ramach 21 kolejki drugoligowych zmagań jaworznianie pojechali w minioną sobotę do Kęt, by zrewanżować się za porażkę, jakiej doznali w listopadzie zeszłego roku przed własną publicznością (1:3). Cel został osiągnięty!

Podopieczni trenera Mariusza Łozińskiego mieli trochę ułatwione zadanie, bo gospodarze weszli na parkiet bez jednego z podstawowych zawodników, który podczas rozgrzewki nabawił się kontuzji i został odwieziony do szpitala. W każdym razie jaworznianie dominowali w pierwszej partii i pokonali rywali 25:17.

Drugi set też należał do naszych zawodników, którzy przeważali, grając na wysokim poziomie, a siatkarze Kęczanina popełniali sporo błędów. W rezultacie powtórnie ulegli MCKiS-owi do 17.

Przerwa dobrze zrobiła gospodarzom, którzy wyszli na parkiet bardziej zmotywowani i zorganizowani. Akcje na siatce po obu stronach były zaskakujące. Dość wyrównanego seta przechylił na swoją korzyść Kęczanin (25:23). W czwartym secie ekipa z Kęt dość długo dotrzymywała kroku naszej drużynie, jednak końcówka spotkania należała do MCKiS-u. Kibice byli świadkami ciekawej wymiany ciosów, jednak miejscowi popełnili zbyt wiele błędów, by mogli liczyć na przedłużenie meczu. Partia 25:21 i całe spotkanie 3:1 dla MCKiS-u!

W ten sposób jaworznianie dopisali kolejne trzy punkty do swojego ligowego licznika i umocnili się na trzecim miejscu piątej grupy. Siatkarze MCKiS-u mają, po 15 wygranych spotkaniach i 6 przegranych meczach, 49 pkt. Na drugim miejscu tabeli, z taką samą ilością punktów, pozostaje ZAKSA Strzelce Opolskie, liderem jest TS Volley Rybnik (55 pkt).

Cieszę się, że zrewanżowaliśmy się za porażkę w pierwszej rundzie. Prawdopodobnie właśnie z zespołem z Kęt będziemy grali w pierwszej rundzie play-off. Tym bardziej cieszy mnie, że zakończyliśmy zwycięstwem sobotnie spotkanie. Byliśmy dobrze przygotowani, zawodnicy ciężko pracowali na treningach. Przez cały mecz wszyscy trzymali wysoki poziom gry. Jeżeli miałbym wybrać MVP sobotniego spotkania, to wskazałbym na Dawida Żłobeckiego – komentuje Mariusz Łoziński.

Przed naszymi siatkarzami ostatnie spotkanie rundy zasadniczej. MCKiS podejmować będzie ekipę GKS-u II Katowice. Mecz odbędzie się 17 marca o godz. 16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80. Przypominamy, że faza play-off rozpocznie się 24 marca.