W niedzielny wieczór nasza 2 ligowa drużyna koszykówki MCKiS Jaworzno rozegrała rewanżowe spotkanie IV rundy play – off z zespołem AZS AGH Kraków. Po pierwszym półfinałowym starciu bliżej awansu byli zawodnicy z Krakowa, którzy zwyciężyli u siebie pierwsze spotkanie 66:65. AGH bez wątpliwości chciał zakończyć serię na “naszym” parkiecie i przypieczętować awans do I ligi. Po drugiej stronie stanęli koszykarze MCKiS’u, którzy mocno podrażnieni porażką w Krakowie chcieli udowodnić, że to właśnie im należy się ten awans. Mecz zapowiadał się więc niezwykle emocjonująco. Dąbrowskie ściany tego dnia sprzyjały tylko gospodarzom tego meczu. Jaworznianie zaczęli spotkanie od agresywnej gry w defensywie co uniemożliwiło grę gościom. Zespół z Krakowa wydawał się wręcz bezradny w swoich poczynaniach, począwszy od braku znalezienia pozycji rzutowych po dosyć dziurawą defensywę. MCKiS z minuty na minutę przyspieszał grę co przekładało się na łatwe punkty spod samego kosza. Mocne otwarcie dało 15punktowe prowadzenie po 10 minutach gry.

Druga kwarta to kontynuacja dominacji Jaworzna w tym meczu. Konsekwentnie rozgrywane akcje dawały otwarte pozycje zarówno pod koszem jak i na obwodzie. Znakomita dyspozycja dnia pozwalała punktować gości kosz za koszem. Sparaliżowani gracze AGH nie mogli znaleźć sposobu na rewelacyjnie spisujący się MCKiS. Do przerwy zdołali zdobyć tylko 20 punktów przy 44 zdobytych przez gospodarzy. Po przerwie mecz wyrównał się przy pełnej kontroli spotkania przez zawodników z Jaworzna. Trener Przemysław Biliński wprowadził do gry całą dwunastkę, która udowodniła, że jest zespołem kompletnym i jest w stanie wygrać z każdym w tej lidze. AGH miał jeszcze zryw w samej końcówce co pozwoliło im zmniejszyć wymiar porażki. MCKiS Jaworzno wygrywa 78:66 i tym samym wyrównuje stan rywalizacji w półfinale 1:1. O awansie do finału, a tym samych do I ligi zadecyduje więc trzecie spotkanie, które rozegramy na niezdobytym jeszcze w tym sezonie terenie AGH’u. Gratulacje za ten mecz należą się całemu zespołowi lecz najlepiej zaprezentowali się: Emil Podkowiński15 punktów, 6 zbiórek; Wojtek Zub 12 punktów, Dawid Grochowski 12 punktów, 9 zbiórek; Przemek Gworek 10 punktów.

MCKiS Jaworzno – AZS AGH Kraków
78:66 (23:8;21:12;20:20;14:26)

MCKiS: Podkowiński – 15; Zub – 12(1×3); Grochowski – 12(2×3); Gworek – 10(2×3); Goldammer – 8; Maj – 7(1×3); Lemański – 5(1×3); Weiss – 5(1×3); Dąbek – 4(1×3); MichalskiWróblewskiRoszkowski.

Decydujące starcie o I ligę rozegrane zostanie 16 maja br. (środa) o godzinie 18.30 w hali AGH przy ul. Piastowskiej 26a w Krakowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie i wsparcie naszych koszykarzy w walce o awans !!!