Siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zwycięsko zainaugurowali rozgrywki KRISPOL 1 Ligi, pokonując we własnej hali drużynę KFC Gwardia Wrocław 3 – 1. MVP sobotniego spotkania został atakujący naszego zespołu Bartosz Kowalczyk. Tylko w pierwszym secie konfrontacji na boisku dominowali wrocławianie, którzy wygrali pierwsza partię 25 – 14. W trzech kolejnych odsłonach podopieczni Mariusza Syguły kontrolowali boiskowe wydarzenia i zasłużenie zainkasowali pierwsze, trzy ligowe punkty.

O pierwszym secie sobotniego meczu jaworznianie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Przyjezdni pod wodzą dobrze znanego w Jaworznie trenera Krzysztofa Janczaka od początku spotkania narzucili swoje warunki gry, z którymi nasz zespół sobie nie radził. W zespole gości dobrze funkcjonowała zagrywka i blok co miało przełożenie na wynik meczu. Wrocławianie szybko wypracowali sobie przewagę kilku punktów i prowadzili w tym fragmencie gry 12 – 8, 18 – 11. Gwardziści już do końca tej odsłony nie dali sobie zrobić krzywdy i pewnie wygrali 25 – 14.

Dobrze, że jaworznianie szybko wyciągnęli wnioski z przegranego, pierwszego seta i rywalizacja w drugiej odsłonie wyglądała już zupełnie inaczej. Podopieczni Syguły rozpoczęli drugą partie od prowadzenia 4 – 1, ale wrocławianie nie zamierzali ułatwiać gospodarzom boiskowego życia. Po kolejnych akcjach w wykonaniu obu zespołów tablica świetlna pokazywała wynik 9 – 9, a chwilę później 13 -13. W końcowych fragmentach drugiego seta jaworznianie objęli prowadzenie 22 – 20, którego nie oddali już go końca tej odsłony wygrywając 25 – 22 i doprowadzając tym samym do remisu w całym meczu.

Rozpędzeni gospodarze idąc za ciosem w trzecim secie dzięki mocnym i skutecznym zagrywkom Tomasza Pizuńskiego wyszli na prowadzenie 7 – 1, którego nie zamierzali już oddawać i kontrolując to co dzieje się na placu gry wygrali 25 – 19, a ostatni punkt w secie numer trzy zdobył nie kto inny jak Tomasz Pizuński. W czwartej odsłonie dominacja naszej drużyny również nie podlegała dyskusji. W ataku rządził i dzielił Bartosz Kowalczyk, na środku siatki królowali Konrad Stajer i Maciej Polański. Jaworznianie w secie czwartym ani przez moment nie mogli czuć się zagrożeni prowadząc 8 – 5, 15 – 10, 18 – 13 i pewnie wygrywając seta czwartego 25 – 19 i całe spotkanie 3 – 1.

Lepszej inauguracji nowego sezonu ligowego podopieczni Syguły i Sowy nie mogli sobie wymarzyć. Trzymamy kciuki za naszych siatkarzy w kolejnych, ligowych starciach!

MCKiS Jaworzno – KFC Gwardia Wrocław 3 – 1 ( 14 – 25, 25 – 22, 25 – 19, 25 – 19 )

MCKiS: Stajer, Grzegolec, Dębski, Polański, Kowalczyk, Magnuszewski, Zieliński ( libero ) oraz Borończyk, Błasiak, Pizuński, Wojtaszkiewicz.
Trener: Mariusz Syguła

KFC: Lubaczewski, Cierniak, Nowosielski, Olczyk, Maćkowiak, Gibek, Mihułka ( libero ) oraz Szymeczko, Sternik, Gromadowski, Lewicki.
Trener: Krzysztof Janczak