Do końca listopada w naszym mieście realizowany będzie program “Jaworzno – miasto kotów”. To przedsięwzięcie, które miało przybliżyć mieszkańcom problemy bezdomnych czworonogów. Akcja realizowana jest przez jaworznicką Fundację “Koty z Kociej”.

W ramach tego przedsięwzięcia od początku marca przedstawiciele fundacji spotykali się z mieszkańcami, by opowiadać im o swoich doświadczeniach w pracy z kotami, o potrzebach i zwyczajach tych sympatycznych zwierzaków. Spotkania odbywały się między innymi w jaworznickich szkołach i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Chodziło o to, by przybliżyć mieszkańcom zasady mądrego i odpowiedzialnego dbania o te czworonogi.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi mieszkańców Jaworzna na sytuację wolno żyjących kotów, które stanowią jeden z elementów ekosystemu miejskiego oraz wskazanie w jaki sposób opiekować się zwierzętami, by zapewnić im odpowiednie warunki bytowe – informuje Katarzyna Pokuta, prezes Fundacji Koty z Kociej.

Na realizację programu “Jaworzno – miasto kotów” miasto przeznaczyło 3,5 tys. zł. Pieniądze wykorzystano między innymi na ulotki i plakaty promujące przedsięwzięcie. Akcja potrwa do końca listopada. W tym czasie odbędzie się jeszcze kilka spotkań. Najbliższe zaplanowane jest na poniedziałek, 5 listopada. Tym razem odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5.

Działacze jaworznickiej fundacji mają ogromne doświadczenie w pracy z kotami. Fundacja pod koniec października obchodziła czwartą rocznicę działalności. W tym czasie udało się pomóc setkom kociaków.

Pomagamy na różne sposoby. Dokarmiamy koty wolnożyjące, sterylizujemy, leczymy, szczepimy zapewniamy opiekę weterynaryjną, a bezdomnym dodatkowo szukamy przyjaznego domu – wyjaśnia Katarzyna Pokuta.

Szczegółowe informacje o działalności fundacji znaleźć można na stronie http://kotyzkociej.jaw.pl.

Tekst: GD

Zobacz także: