13 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe krążki przywieźli z Pucharu Polski w armwrestlingu siłacze klubu MCKiS Tytan Jaworzno. Jaworzniccy Tytani, zajęli też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w klasyfikacji seniorów. Drugą pozycję zdobyli natomiast w kategorii juniorów. Zmagania odbywały się w miniony weekend, od 2 do 4 grudnia, w Jastrzębiej Górze.

– Tymi zawodami zamknęliśmy rok 2022 pod względem turniejów armwrestlingowych – podkreśla Mariusz Grochowski, trener i zawodnik jaworznickiego Tytana, który wywalczył dwa złote medale na lewą i prawą rękę w kat. 105 kg masters i brąz w kat. open na prawą rękę. – Ogromne podziękowania dla organizatora, Federacji Armwrestling Polska, oraz wszystkich zawodników za sportową rywalizację – dodaje.

Medalowe miejsca na Pucharze Polski to kolejny sukces Tytanów w tym roku. Najpierw jaworzniccy zawodnicy zdobyli stos medali na mistrzostwach Polski, które odbyły się na początku kwietnia w Jaworznie. Tytani wywalczyli wtedy 42 krążki, w tym 18 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Klub z naszego miasta zdobył też trzy srebrne puchary w kategoriach junior, senior i ogólnej.

Kolejne sukcesy Tytani dopisali do swojego konta w maju, na mistrzostwach Europy w Rumi. Wywalczyli wtedy 18 medali, wśród nich 8 złotych, 7 srebrnych i 3 brązowe.
Czterech z nich pojechało też we wrześniu na mistrzostwa świata do Francji. Zawodnicy jaworznickiego klubu przywieźli do Polski 7 trofeów, w tym 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy krążek.

Mistrzami świata zostali: Mariusz Grochowski (w kategorii Masters 105 kg na lewą rękę) oraz Adrian Zgórzyński (dwa złote medale w kat. senior 105 kg na prawą i lewą rękę) i Artur Krupa (też dwa złote krążki w kat. senior 78 kg, również na obie ręce). Medal na mistrzostwach świata wywalczył także Radosław Kwietniewski, który w kat. Niepełnosprawni 80 kg, zajął trzecie miejsce.

Był to kolejny tak duży sukces naszych Tytanów. Tytuły mistrzów świata jaworzniccy siłacze zdobyli już bowiem także w 2019 roku. Przywieźli wtedy 5 złotych krążków.

Przypominamy, że sekcja armwrestlingu MCKiS Jaworzno prowadzi treningi w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym. W klubie trenują mężczyźni i kobiety. Siłacze zapraszają do swojego grona każdego, kto chce spróbować swoich sił w armwrestlingu. Zapisy odbywają się za pośrednictwem działu sportu MCKiS pod numerem 32 745 10 30 (wew. 80).

Anna Zielonka-Hałczyńska

Tytani jako drużyna zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i seniorów | fot. Archiwum prywatne