W minioną sobotę – 7 grudnia – koszykarze MCKiS Jaworzno rozegrali kolejne spotkanie w ramach II ligi koszykówki mężczyzn. Tego dnia na naszą drużynę czekało nie łatwe zadanie, gdyż przyszło jej się zmierzyć z aktualnym liderem AZS AGH Oknoplast Kraków.

Drużyna z Grodu Kraka naszpikowana pierwszoligowymi zawodnikami tylko w pierwszej kwarcie meczu pozwoliła dotrzymać kroku Sokołom, choć i tak zdołali zbudować 5 punktowe prowadzenie (21:16). W drugiej kwarcie jaworznianie popełniali proste błędy, które bezlitośnie wykorzystali gospodarze powiększając swoje prowadzenie. Słaba obrona strefy podkoszowej nie pozwoliła nawiązać równorzędnej walki w tym fragmencie gry. Do przerwy 49:27 dla Krakowa.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Jaworznianie robili co mogli lecz gospodarze mieli odpowiedź na każde zagranie Sokołów. W trzeciej kwarcie AGH dołożył kilka celnych trójek i po 30 min prowadzili już 75:42. W czwartej kwarcie trener AGH’u dał szansę gry graczom rezerwowym co pozwoliło nieco zmniejszyć rozmiar porażki. Po ostatniej syrenie na tablicy widniał wynik 90:62 dla ekipy z Krakowa.

Najlepiej w naszej drużynie zaprezentował się Paweł Bogdanowicz, autor 16 punktów, 6 zbiórek oraz 2 asyst. Uznanie należy się również Sebastianowi Dusiło, który zanotował kolejne już w tym sezonie double-double, do 11 punktów dołożył 14 zbiórek.

AZS AGH Oknoplast Kraków – MCKiS Jaworzno 90:62 (21:16; 28:11; 26:15; 15:20)

AZS AGH: Wójciak – 14(2×3); Czyż – 13(1×3); Bożenko – 11(3×3); Medes – 11; Mamcarczyk – 10(1×3); Jewuła – 10(2×3); Deja – 6; Dyrda – 6(1×3); Korbiel – 4; Nowak – 3(1×3); Zych – 2.

MCKiS: Bogdanowicz – 16(3×3); Dusiło – 11; Nowacki – 8(1×3); Lemański – 7(1×3); Grochowski – 7(1×3); Roszkowski – 6; Wróblewski – 5(1×3); Krakowiak – 2; Fleszar – 0; Cierniecki – 0; Jarek – 0; Brzozowski.

Przed naszą drużyną teraz dwa kolejne mecze przed własna publicznością. W najbliższą sobotę – 14 grudnia – czeka nas starcie z ekipą Basket Hills Bielsko-Biała, natomiast rok zamkniemy spotkaniem 21 grudnia z ciągle pozostającą bez zwycięstwa drużyną MUKS 1811 Tarnów.