Będzie podziemny parking

Katowicka firma Dombud zbuduje podziemny parking w centrum Jaworzna, przy Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS-u. Ta inwestycja sprawi, że w ścisłym centrum miasta przybędzie miejsc parkingowych, a jednocześnie samochody nie będą dominującym elementem przestrzeni. Obiekt będzie bardzo nowoczesny. Parkować tam będą mogły auta niższe niż 2 metry, a o liczbie wolnych miejsc będą informowały specjalne tablice. Krótkie parkowanie będzie darmowe. Za dłuższy postój trzeba będzie zapłacić w specjalnym parkomacie. Inwestycja będzie kosztowała ponad 11 mln zł.

Tony śmieci

Pracownicy MPO usunęli 29 nielegalnych wysypisk śmieci na terenie Jaworzna. W sumie usunęli ponad 100 ton odpadów. Prace porządkowe prowadzili od końca października. Wśród śmieci najwięcej było odpadów po pracach remontowych. Wszystkie uprzątnięte śmieci zostały oddane do odzysku lub unieszkodliwione. Nielegalne składowiska śmieci znajdowały się przede wszystkim na terenach zielonych miasta, czyli w parkach i lasach. W miejscach skąd usunięto śmieci, pracownicy MPO ustawili tabliczki informujące o zakazie wyrzucania śmieci.

Wyjątkowo spokojna noc

Policjanci podsumowali sylwestrową noc. Okazuje się, że świętowaliśmy wyjątkowo bezpiecznie i spokojnie.

Nie odnotowano incydentów, które zakłócałyby przebieg imprez i sylwestra. Drobne zgłoszenia jakie odbierał dyżurny policji, związane były z zakłóceniem ciszy nocnej. Kilka interwencji dotyczyło nietrzeźwych osób, które wszczynały w mieszkaniu awantury. Nie było to nic poważnego – mówi Tomasz Obarski, rzecznik prasowy jaworznickich policjantów.

Gasili kable

W piątek, 29 grudnia, jaworzniccy strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że z jednego z budynków przy ulicy Wandy wydobywa się dym. Natychmiast pojechali na miejsce. Chodziło o pustostan w centrum miasta. Okazało się, że paliły się jakieś odpady. Prawdopodobnie zbieracze złomu pozbyli się tam otulin z ukradzionych wcześniej kabli.

Tekst: GD