Przez tydzień, od 24 do 30 września, świętowali jaworzniccy seniorzy. Atmosfera pomimo jesiennej aury była zdecydowanie gorąca, a wszystkie przygotowane atrakcje przyciągnęły tłumy jaworznian. W ramach senioraliów odbyły się koncerty, seanse kinowe, biesiada połączona z zabawą taneczną, rajd nordic walking oraz wiele innych atrakcji. Seniorzy bardzo chętnie korzystali ze wszystkich zorganizowanych wydarzeń i zgodnie deklarowali, że bawią się świetnie.

W Jaworznie „Tydzień Seniora” świętowaliśmy już po raz piąty. Obchody tradycyjnie rozpoczęły się od przekazania seniorom symbolicznego klucza do bram miasta, który w tym roku wręczył Prezydent – Paweł Silbert. Inauguracja odbyła się w piątek, 24 września, w nowo wyremontowanej Hali Widowiskowo-Sportowej, która po trzech latach modernizacji została oddana do użytku. Wielkie święto seniorów otworzył koncert Stefano Terrazzino. Wejściówki na występ sympatycznego Sycylijczyka rozeszły się na w mgnieniu oka. Seniorzy nie kryli swojego zachwytu nad umiejętnościami tanecznymi gwiazdy wieczoru i jego partnerki – Pauliny Biernat. Co więcej – niezwykła charyzma tancerza szybko zachęciła gości do wspólnego tańca i śpiewania włoskich przebojów, które i w Polsce są doskonale znane.

W sobotę powróciła również kawiarenka seniora, która mieściła się na plantach przy Galerii Galena. Tam też odbyły się różne występy artystyczne, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji, a kawiarenka wprost pękała w szwach. Seniorzy, oprócz ciepłych napojów, mogli skosztować słodkich smakołyków zapakowanych w pudełka, na których widniały optymistyczne cytaty. W tym czasie na scenie zaprezentowali swoje talenty młodzi jaworznianie z Przedszkoli Miejskich nr 12 i 27, zaśpiewał zespół „Dąbrowianki”, a także zaprezentowała się sekcja mażoretek, trenujących w szczakowskim Domu Kultury.

W niedzielę (26 września) odbyła się msza w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w intencji seniorów, a po nabożeństwie wystąpił chór „Sokół”. Poniedziałek, 27 września, był ucztą dla miłośników kina. W holu Hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się projekcja francuskiej komedii „Kobiety z 6. piętra”.  Biesiada w GEOsferze, czyli szósty dzień obchodów Tygodnia Seniora, i była dniem wielkiej imprezy. Tak jak przy poprzedniej edycji – impreza rozpoczęła się od rajdu nordic walking, którego uczestnicy wystartowali spod Domu Kultury w Szczakowej, a meta zlokalizowana była właśnie w GEOsferze. Tam czekała już na nich zabawa taneczna z muzyką na żywo i karaoke. Seniorzy śpiewali, tańczyli do późnych godzin wieczornych. Podczas imprezy nie zabrakło też ciepłego lecza i słodkich przekąsek, bo przecież po intensywnym marszu konieczne było wyrównanie poziomu kalorii.

Tydzień Seniora zakończył się w czwartek, 30 września, koncertem Orkiestry eM Band, który odbył się w ATElier Kultury. Organizatorami wydarzenia byli Paweł Silbert, prezydent Jaworzna i Miejskie Centrum Kultury i Sportu. Współorganizatorami był Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej Geosfera oraz ATElier Kultury. Projekt dofinansowano z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.