”Takie chwile wymagają naszej pełnej obecności; hygge przeżywamy tu i teraz; to umiejętność cieszenia się chwilą”.

Meik WikingHygge. Klucz do szczęścia

Mamy nadzieję, że tak właśnie było podczas wspólnego działania!

W ramach kreatywnych spotkań dla dorosłych, które odbywały się w Hali Widowiskowo – Sportowej MCKiS powstały artystyczne cudowności. 

Cykl “Czas na hygge” zgromadził uczestniczki pragnące spędzić czas wolny w czasie naszych warsztatów, poznać zagadnienie skandynawskiej szczęśliwości i zwyczajów, które przybliżają Duńczyków do poczucia szczęścia. 

Obrazy z chrobotka, wykonane techniką land artu, koronkowe lampiony i przytulne dekoracje świąteczne w formie wełnianych choinek były tematami, podjętymi na warsztatach. Teraz dekorują domy lub zostały podarowane na prezent. 

Według World Happiness Report Duńczycy po raz kolejny znajdują się w czołówce najszczęśliwszych narodów na świecie. Może to dobra okazja, by poznać ich filozofię hygge?

”Spójrzmy więc prawdzie w oczy i uznajmy, że to właśnie codzienność decyduje o naszym życiu. Raz w roku – lub częściej, jeśli los nam sprzyja – możemy znaleźć się na plaży w egzotycznym kraju i na brzegu dalekiego morza znaleźć i hygge, i szczęście. Ale hygge polega na robieniu najlepszego użytku ze zwykłych dni, bo właśnie tych jest najwięcej”.

Meik WikingHygge. Klucz do szczęścia

Więcej zdjęć TUTAJ.

 

 

 

Zobacz także: