W poniedziałek, 7 listopada, ruszył projekt „Twórczość w hali MCKiS”. W ramach tego przedsięwzięcia w jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbywać się będą artystyczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

– Zgodnie z zapowiedziami, dokładamy wszelkich starań, by Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS tętniła życiem. Listopad będzie miesiącem, w którym atrakcji dla wszystkich mieszkańców miasta będzie tu naprawdę sporo. Nasze propozycje zostały przygotowane przez doświadczoną kadrę instruktorską i dostosowane do absolutnie każdego, kto lubi kreatywnie spędzać czas. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą i do zapisów – mówi Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych i kierownik działu promocji w Miejskim Centrum Kultury i Sportu.

W ofercie listopadowych zajęć są m.in. arteterapia, decoupage i szydełkowy zakątek dla dorosłych. Będą też strefa kroju i szycia, zajęcia teatralne dla dorosłych, zajęcia ruchowe dla seniorów, rytmika dla dzieci i mam, makrama, warsztaty krawieckie, wieczory z hygge oraz malarskie, warsztaty ilustracji do książek.

Pierwsze zajęcia w ramach tej oferty już za nami. Cykl zainaugurowała arteterapia oraz decoupage i szydełkowy zakątek dla dorosłych. Arteterapię prowadzi instruktor MCKiS, Katarzyna Pokuta. – Na naszych spotkaniach poruszymy różne dziedziny arteterapii. Będzie to muzykoterapia, choreoterapia, książkoterapia, sztuki plastyczne z elementami relaksacji. Uczestniczki zajęć będą miały okazję przez sztukę wyrazić swoją ekspresję, osobowość i popracować nad swoimi emocjami – opowiada pani Katarzyna.

Udział w pierwszych zajęciach arteterapii wzięła m.in. jaworznianka, Grażyna Dżon. Formuła zajęć bardzo jej się spodobała. – Uczęszczam na zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, więc podobne aktywności nie są mi obce. Arteterapia jednak to dla mnie coś nowego. Bardzo mi się podobało na pierwszych zajęciach, więc na kolejnych na pewno się pojawię – zapewnia pani Grażyna.

We wtorek uczestnicy warsztatów rozwijali swoje zdolności w strefie kroju i szycia. Można też było rozpocząć przygodę z teatrem. W środę seniorzy wzięli udział w zajęciach ruchowych, a dzieci wraz z mamami bawiły się w czasie rytmiki.

Program zajęć na kolejne tygodnie też jest bogaty. W poniedziałek, 14 listopada, seniorzy ponownie spotkają się na zajęciach arteterapii. Dorośli będą kontynuować warsztaty kroju i szycia oraz ćwiczyć będą techniki teatralne. We wtorek, 15 listopada, najmłodsi mieszkańcy przygotowywać będą ilustracje do książki. Chętni spotkają się znowu w pracowni kroju i szycia oraz na warsztatach teatralnych. W środę, 16 listopada, kontynuowane będą spotkania ruchowe dla seniorów i rytmika dla dzieci i mam, a w piątek, 18 listopada, można będzie spróbować swoich sił na warsztatach makramy, podczas których powstaną bransoletki. Będą też profesjonalne warsztaty krawieckie.

Pełny plan zajęć przygotowanych w ramach cyklu „Twórczość w hali” znaleźć można na stronie internetowej oraz Facebooku MCKiS. Niektóre zajęcia są odpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy przyjmowane są w Dziale Promocji i Informacji MCKiS pod nr. tel. 32 745 10 30 wew. 52 lub 57.

Natalia Czeleń

„Twórczość w hali” to propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych | fot. Natalia Czeleń