Przed nami osiemnasta edycja Konkursu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Zostało już naprawdę niewiele czasu, by zdecydować się na udział w tym przedsięwzięciu. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do najbliższego piątku (11 października). Konkurs odbędzie się 17 i 18 października w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej. Adresowany jest do solistów i zespołów. Udział w nim wziąć może właściwie każdy, bo konkursowe zmagania przewidują kategorie przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorosłych. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie jednej piosenki, przy czym wykonawca może korzystać z pół-playbacku. 17 października zaprezentują się przedszkolaki, dzień później uczniowie i dorośli.

Mamy nadzieję, że jak co roku, spotkamy się w licznym gronie, a uczestnicy konkursu dostarczą słuchaczom wielu wspaniałych doznań artystycznych – mówi Bernadeta Zapała, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Jurorzy oceniać będą dobór repertuaru, intonację, emisję i dykcję, interpretację utworu, a także ogólny wyraz artystyczny. Najlepsi wykonawcy otrzymają nagrody. Zgłoszenia należy dostarczyć do 11 października na adres: Klub MCKiS “Podłęże”, Jaworzno ul. Towarowa 61 (budynek ZSO na Podłężu) lub wysyłać e-mailem: swietlica.podleze@ mckis.jaw.pl.

Tekst: GD

Zobacz także: