Połączenie tańca, baletu, akrobatyki i młodości, składające się na niezwykłe pokazy i występy gimnastyczek artystycznych, można było oglądać w minioną sobotę – 24 listopada – w Hali Sportowej MCKiS, podczas Turnieju Gimnastyki Artystycznej o Puchar Prezesa OZG Katowice Jaworzno’2018.

W zmaganiach na planszy udział wzięły w sumie 123 zawodniczki reprezentujące kluby z terenu całego województwa śląskiego. Najmłodsze kategorie wykonywały tylko układy taneczno-akrobatyczne, natomiast w pozostałych, nieco starsze uczestniczki prezentowały także układy z przyborem (do wyboru była skakanka bądź obręcz), zaliczane do punktacji w wieloboju. Zmagania w pierwszych sześciu kategoriach wiekowych rozpoczęły się o godzinie 10.00. O 13.15 miała miejsce defilada zawodniczek, zaś oficjalnego otwarcia imprezy dokonał prezes Okręgowego Związku Gimnastycznego w Katowicach Stanisław Ruszkowski. Całość zmagań młodych gimnastyczek trwała do późnych godzin popołudniowych.

Zawodniczki MCKiS, szkolone przez Alinę Dulębę oraz Lidię Kubę, zaprezentowały na turnieju świetne przygotowanie, co potwierdziły bardzo dobrymi występami. Pierwsze miejsce w roczniku 2009 (kategoria B) zajęła Emilia Broda, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Julia Cabała (kategoria A). Warte podkreślenia są również wyniki jaworznianek w I Kroku Gimnastycznym. W roczniku 2010 na podium stanęły Oliwia Majewska (Akademia Tańca i Gimnastyki Elite Jaworzno), która wyprzedziła zawodniczki MCKiS – Gretę Witkowską i Roksanę Celarek. W roczniku 2011 również zwyciężyła reprezentantka jaworznickiej Akademii Elite – Nikola Gryboś. Drugie miejsce zajęły ex aequo Maja Gałecka i Anna Jakubowska, zaś trzecie Antonina Sergiel (wszystkie MCKiS Jaworzno).

Na zakończenie turnieju najlepsze zawodniczki otrzymały puchary, statuetki, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczyli: wiceprezes Anna Dusza i członek zarządu Beata Golda reprezentujące OZG Katowice oraz Grzegorz Gębski, Alina Dulęba i Lidia Kuba z ramienia Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu UM w Jaworznie. Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Jaworzno Paweł Silbert, zaś Patronat Medialny TVP 3 Katowice.

– Pragniemy gorąco i serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, fundatorom nagród oraz tym, którzy udzielili wsparcia – finansowego, technicznego, logistycznego oraz duchowego – przy organizacji imprezy – mówi Janusz Ciołczyk, opiekun sekcji gimnastyki artystycznej w MCKiS Jaworzno. – Jednocześnie osobne, ciepłe słowa podziękowania należą się wszystkim wspaniałym rodzicom gimnastyczek MCKiS Jaworzno, których zaangażowanie, operatywność oraz profesjonalizm zasługują na szczególne słowa uznania.

Organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu:
Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta,
Urzędu Miejskiego w Jaworznie,
Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie,
Kwiaciarni “Bluszcz” Marta Lisak z Byczyny,
Firmy “Instalator” s.c. Jaworzno
Centrum Handlowo-Usługowego “MANHATTAN” Jaworzno,
Przedsiębiorstwa Budowlanego “Altex”,
Daniela Sergiela,
Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sosnowcu,
Kina Helios Oddział Jaworzno.