Minęło zaledwie pół roku od fenomenalnego koncertu zespołu BAiKA, a już mamy dla jaworznian rewelacyjną wiadomość.

Piotr Banach ponownie odwiedzi nasze miasto i to w potrójnej odsłonie. 6 grudnia w Jazz Clubie odbędzie się spotkanie i dwa koncerty tego multiinstrumentalisty, kompozytora, jednego z najważniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej.

O godzinie 18 Piotr Banach poprowadzi spotkanie autorskie. Opowie o swojej drodze muzycznej, projektach. Po tym spotkaniu, o godz. 19, odbędzie się unikalny koncert muzyka z udziałem Piotra “Gutka” Gutkowskiego, wokalisty założonego przez niego zespołu Indios Bravos. Wysłuchamy kilku utworów z solowej płyty Wu-wei wydanej w 2005 roku. To spotkanie łączy się z premierą reedycji płyty na winylu, którą będzie można zakupić na miejscu. A pół godziny później kolejna uczta dla ucha – koncert zespołu BAiKA, który gościł już na jaworznickiej scenie. Świetne teksty, aranżacje, niesamowita energia, interakcja z publicznością – to niewątpliwie atuty zespołu. Tworzą go Piotr Banach, Katarzyna Sondej – wokal, instrumenty klawiszowe oraz Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey. W lutym tego roku zespół wydał debiutancki album “Byty zależne”. Jego piosenki pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca. Te wszystkie niespodzianki już w mikołajki – 6 grudnia.

Obowiązuje jeden bilet na spotkanie i koncerty. Można go nabyć w kawiarence Arete w MDK, w Jazz Clubie lub przed wejściem na koncert.

Tekst: ES

Zobacz także: