Nowy, ogólnopolski lockdown

Pandemia wciąż się rozpędza. Trzecia fala jest niezwykle groźna. Środa, 17 marca, była jednym z najgorszych dni w czasie trwającej już ponad rok pandemii. W całej Polsce odnotowano 25 052 nowych przypadków zakażeń koronawirusem oraz 350 zgonów.

Dane z Jaworzna też niepokoją. Tylko wczoraj w naszym mieście potwierdzono 100 nowych przypadków zakażeń.

Podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia ogłosił, że konieczne są nowe obostrzenia. Uczniowie klas I-III znów uczyć się będą zdalnie. Do szkół wrócić mają 9 kwietnia. W całym kraju ponownie zamknięte zostaną kina, teatry, muzea, galerie, baseny, sauny, solaria i obiekty sportowe. W ograniczonym zakresie działać będą galerie handlowe. Nie będzie za to ograniczeń w przemieszczaniu się.

Rząd nie planuje zmian w restrykcjach dotyczących kościołów. Minister zaapelował do pracodawców, prosząc, by w miarę możliwości pracować zdalnie. Nowe ograniczenia obowiązywać będą od 20 marca i potrwają do 9 kwietnia, co oznacza, że obejmą też Święta Wielkanocne. Nie ma jednak żadnych gwarancji, że są to ostateczne decyzje rządu. Kolejne ograniczenia może wywołać dalszy drastyczny wzrost zakażeń.

Tekst: GD