Fani badmintona z Jaworzna i okolic na sportowo uczcili w sobotę (12 maja) pamięć Mirosława Ciołczyka, wieloletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz gorącego fana kometki.

Okazją do wspomnień przy sportowej rywalizacji był pierwszy w tym roku turniej badmintona w Jaworznie. Tradycyjnie jego organizatorem był Klub Sportowy WOLANT, który już po raz trzeci otworzył badmintonowy sezon właśnie Memoriałem Mirosława Ciołczyka. Po raz drugi natomiast klub, oprócz samorządowców i pracowników oświaty, do rywalizacji, w ramach towarzyszącego turnieju otwartego, zaprosił także wszystkich innych fanów gry w badmintona.

Pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy biorący udział w III Otwartych Mistrzostwach Jaworzna w Badmintonie Nauczycieli, Pracowników Oświaty i Samorządowców im. Mirosława Ciołczyka. Wśród nich jak zawsze nie zabrakło jaworznickich pedagogów, urzędników oraz przedstawicieli władz miasta. Nieco później do rywalizacji przystąpili pozostali badmintoniści, którzy o nagrody walczyli w II Otwartych Mistrzostwach Jaworzna w grach podwójnych.

Rywalizacja na pięciu boiskach, “wyklejonych” w Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym, szła bardzo sprawnie, choć nierzadko wyrównany poziom zawodników i zacięta walka powodowały, że do wyłonienia zwycięzcy trzeba było dodatkowego seta. Mimo sporej ilości graczy spoza naszego miasta w obu turniejach do walki o medale mocno włączyli się jaworznianie, a wśród nich oczywiście reprezentanci KS WOLANT. Najlepsi stanęli na podium. Czekały na nich okolicznościowe dyplomy, medale i puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Cieszę się, że w kuluarowych rozmowach można było usłyszeć, że od strony sportowej i organizacyjnej udało się nam przygotować kolejną udaną imprezę, która zgromadziła prawie 60 uczestników z całego Śląska – mówi Dariusz Opatrzyk, prezes KS WOLANT. A jeszcze bardziej zadowala fakt, że coraz lepszy poziom gry prezentują mieszkańcy Jaworzna, którzy licznie zameldowali się na podium. Trening popłaca!

Tekst: MM

Zobacz także: