Przed tygodniem, 2 lutego około godziny 17 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych w ciągu ulicy Grunwaldzkiej, w dzielnicy Pechnik. Z policyjnych ustaleń wynika, że 70-letni kierowca hyundaia potrącił dwóch mężczyzn. Piesi to jaworznianie w wieku 65 i 44 lat.

Mężczyzn zabrała z miejsca wypadku karetka pogotowia. Ich stan był bardzo poważny. Niestety, skutek tego zdarzenia drogowego okazał się tragiczny. 65-latka nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł. Stan drugiego z potrąconych jest poważny, ale nie zagraża jego życiu – mówi starszy aspirant Michał Nowak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Wiadomo, że kierowca, który w piątek potrącił jaworznian na przejściu dla pieszych, jest mieszkańcem Chrzanowa. W chwili wypadku był trzeźwy. Policjanci badają, dlaczego doszło do wypadku na Pechniku. To już drugi śmiertelny wypadek z udziałem pieszego, do jakiego doszło na jaworznickich drogach od początku roku. Poprzedni zdarzył się 7 stycznia na Podwalu. Około godz. 21, na wysokości przystanku autobusowego, na jezdnię weszła 78-letnia jaworznianka. Potrącił ją kierowca toyoty.

24-letni kierowca toyoty jechał ulicą Podwale w kierunku Centrum. Znajdując się na wysokości przystanku PKM, w pewnej chwili zauważył na jezdni, przed swoim samochodem, pieszą. Pomimo natychmiastowego hamowania nie udało się uniknąć potrącenia – opowiada Tomasz Obarski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Potrącona kobieta została przewieziona do szpitala. Niestety, obrażenia były na tyle poważne, że nie udało się jej uratować. Kobieta zmarła. Policjanci apelują zarówno do pieszych, jak i do kierowców o ostrożność.

Zima to na drogach trudny czas. Ulice bywają śliskie, a zmrok zapada wcześnie. To wszystko sprawia, że trzeba zachować większą ostrożność. Pieszym zawsze radzę, by nosili elementy odblaskowe. One naprawdę mogą czasem uratować życie – podkreśla Michał Nowak.

Tekst: GD

Zobacz także: