Otwarcie mobilnego, multimedialnego Muzeum Tour de Pologne, wyścigi kolarskie dla dzieci i amatorów, napędzana siłą mięśni rowerowa makieta, to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Bike Expo.

Dla Jaworzna najważniejszym elementem imprezy, która odbyła się w ubiegły weekend (24-25 marca) na Stadionie Narodowym w Warszawie, było jednak podpisanie porozumienia na start w naszym mieście 4. etapu tegorocznego Tour de Pologne.

Druga edycja Bike Expo była swoistym sygnałem oznaczającym start rowerowego sezonu 2018. Na płycie PGE Narodowego uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć i wypróbować najnowszy sprzęt i akcesoria rowerowe, spotkać znanych sportowców i posłuchać ciekawych prelekcji. Fani ścigania na dwóch kółkach mogli także wziąć udział w amatorskich wyścigach kolarskich organizowanych przez Lang Team!

Obecność całej ekipy Czesława Langa nie ograniczyła się oczywiście tylko do organizacji rowerowych zawodów, była także okazją do promocji tegorocznej edycji Tour de Pologne, który obchodzi w tym roku swoje 90 urodziny!

To wyjątkowy rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbędzie się 75. edycja. Chcemy razem świętować rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się, zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie – mówi Czesław Lang, który od ćwierćwiecza odpowiada za organizację największej imprezy kolarskiej w naszym kraju.

Odwiedziny w muzeum kolarstwa, na otwarcie którego zaproszeni zostali włodarze Jaworzna, były okazją do podpisania porozumienia dotyczącego kolejnej wizyty peletonu Tour de Pologne w naszym mieście. W tym roku najlepsi kolarze świata pojawią na jaworznickim Rynku 7 sierpnia, by wystartować do etapu Jaworzno-Szczyrk.

Czuję ogromną satysfakcję z faktu, iż kolejny rok mamy okazję do bliskiej współpracy z Lang Teamem. Jestem pewien, że także w tym roku jaworznicka publiczność zapewni kolarzom piękną oprawę i powitanie, a przy okazji zawalczy dla Jaworzna o tytuł najlepszego miasta startowego – deklaruje wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek, który podpisał porozumienie z Czesławem Langiem.

Jaworzno wyrobiło sobie już markę solidnego partnera Tour de Pologne, dlatego nie ma się co dziwić, że impreza chętnie wraca do naszego miasta.

Ubiegłoroczny start w Jaworznie był piękny – masa ludzi, masa imprez towarzyszących. W tym roku widziałem, że plany są jeszcze bardziej ambitne – mówi Adam Siluta, dyrektor marketingu Lang Teamu.

Zawsze przyjeżdżamy do Jaworzna wiedząc, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik i perfekcyjnie dopracowane. Nawet jak się rozmawia z drużynami, ludźmi, którzy jadą z wyścigiem, to są oczarowani startem w Jaworznie.

Tekst: MM

Zobacz także: