Kolejny rekord frekwencji, spora dawka emocji dla startujących i rodziców, świetna zabawa oraz atrakcyjne nagrody – za nami Bieg dla Dzieci 2018!

Na starcie tegorocznej imprezy, towarzyszącej od lat dojrzalszemu koledze – Międzynarodowemu Biegowi Ulicznemu, pojawił się prawdziwy tłum! Biuro zawodów, usytuowane przy wejściu do Galerii Galena, przez dwie godziny było gęsto oblegane przez opiekunów chcących zgłosić do biegu swoje pociechy. Ostatecznie na starcie zawodów, w kolejnych seriach i kategoriach, ustawiło się w sumie 582 młodych biegaczy. Co ciekawe, wśród nich znalazło się sporo zawodników także spoza Jaworzna! Gościliśmy m.in. przyjezdnych z Katowic, Mysłowic, Jastrzębia, Chrzanowa, Tychów,
Chełma Śląskiego, Dąbrowy Górniczej, Siemianowic, Krakowa, Bolesławia, Sosnowca, Bytomia, Chorzowa, Góry Siewierskiej, Olkusza, Świętochłowic, Będzina, Trzebini, Libiąża, Rudy Śląskiej, Oświęcimia, a nawet z odległego Gnojnika, a także na co dzień mieszkających w Belgii, Anglii i we Włoszech.

Trasy wszystkich biegów wyznaczone zostały na alejkach jaworznickich plant i – na różnych dystansach- przebiegały w okolicach placu zabaw czy świeżo oddanego do użytku wodnego placu zabaw. Młodzi zawodnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe, które decydowały o dystansie, jaki mieli do pokonania biegacze – 150 metrów – roczniki 2012 i młodsi, 350 metrów – roczniki 2011/2010, 650 metrów – roczniki 2009/2008 oraz 750 metrów – roczniki 2007/2006.

Rywalizacja była bardzo zacięta i zawodnicy często nie potrafili ukryć swoich emocji, zarówno w przypadku radości ze zwycięstwa, jak i konieczności przełknięcia goryczy porażki. W radzeniu sobie z tym drugim pomagali licznie zgromadzeni kibice, którzy dopingowali wszystkich młodych biegaczy, bez względu na zajmowaną pozycję. Po zameldowaniu się na mecie uczestnicy biegu dostawali pamiątkowe medale i upominki od Galerii Galena, a po podsumowaniu wyników najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach stanęli na specjalnie przygotowanym podium i odebrali przygotowane nagrody oraz dyplomy.

Pełną listę wyników i galerię z zawodów można zobaczyć na stronie www.mckis.jaw.pl

Tekst: MM