W ramach 9. kolejki czwartoligowych zmagań jaworzniccy tenisiści stołowi z klubu LKS Zgoda Byczyna pokonali 6:4 ekipę z górnej części tabeli MKS Skarbek IV Tarnowskie Góry. Jaworznianie obecnie zajmują 4. miejsce z dorobkiem 11 punktów.

Sekcja tenisa stołowego klubu LKS Zgoda Byczyna powstała w latach 90. Założycielem i długoletnim kapitanem drużyny był Marian Melczyk, który nadal jest czynnym zawodnikiem. Oprócz niego klub reprezentują: Michał Dzięgiel, Sylwester Januszko, Franciszek Łysak, Zdzisław Milewski, Edward Kowal i okazjonalnie Dawid Szot. Od dwóch lat kapitanem jaworznickich tenisistów stołowych jest Michał Dzięgiel.

Tenis stołowy to najpopularniejsza gra na świecie. Zasady gry nie są skomplikowane, ale to gra niezwykle techniczna, szybka i kombinacyjna. Bardzo ważna jest koncentracja. Grając w tenisa stołowego, człowiek musi zapomnieć o problemach życia codziennego. To fajna odskocznia od rzeczywistości, a rywalizacja, wysiłek i ruch przy stole dają dodatkową energię – mówi Michał Dzięgiel.

Zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu w klubie NIKO w Byczynie.

Walczymy o mistrzostwo IV Ligi Okręgowej Śląskiego Związku Tenisa Stołowego i awans do III Ligi, z której spadliśmy w ubiegłym sezonie. Treningi mamy w poniedziałki od godz. 16.00 do 19.00 oraz w czwartki od 16.00 do 17.30. W czwartki o 18.00 odbywają się mecze ligowe. Zapraszamy na treningi, każdy może w nich wziąć udział – informuje kapitan drużyny.

18 stycznia (czwartek) o godz. 18.00 w klubie NIKO LKS Zgoda Byczyna podejmować będzie drużynę MCKS Czeladź.

Tekst: KS
Zdjęcie: Materiały LKS Zgoda Byczyna

Zobacz także: