Już w najbliższą sobotę w Szczakowej odbędzie się Festyn Elżbietański. W tym roku jaworznianie będą się bawić podczas osiemnastej jego edycji. Organizatorzy przygotowali mnóstwo
atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Będzie też okazja, by wesprzeć dzieciaki i zdobyć naprawdę cenne nagrody.

Sobotni festyn rozpocznie się o godzinie 10 od gry rodzinnej. To świetna propozycja, by rodzinnie spędzić czas, poczuć nutkę rywalizacji i zdobyć nagrodę. Rodzina, która najlepiej poradzi sobie z zadaniami przygotowanymi w ramach tego konkursu, otrzyma tablet.

Na godzinę 14 zaplanowany jest koncert zespołu DUAL, a o godzinie 15 rozpocznie się konkurs tańca. Pary złożone z nieprofesjonalnych tancerzy zatańczą polkę. To propozycja dla wszystkich chętnych. Tańczyć mogą małżeństwa, ale też rodzice z dziećmi. Ważne, by zadbać o własną choreografię i odtańczyć ją w sobotę. Warto się postarać, bo główna nagroda
w tym konkursie to dziewięciodniowa wycieczka do sanktuariów Europy dla dwóch osób.

Włączajmy się jak najliczniej, żeby radość tego dnia ogarnęła większą niż do tej pory liczbę uczestników – apeluje ks. Józef Gut, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Elżbiety Węgierskiej w Szczakowej.

O godz. 18 w szczakowskim kościele odprawiona zostanie msza święta dla wszystkich uczestników Festynu Elżbietańskiego. O godzinie 19.45 rozpocznie się występ zespołu Muzykanci. Na zakończenie imprezy, o godzinie 21.45 planowane jest niezwykłe widowisko pod nazwą Teatr Ognia.

Wśród dodatkowych atrakcji organizatorzy wymieniają gry, zabawy i konkursy dla dzieci, wyścig rowerowy z nagrodami, prezentacje zespołów artystycznych i śpiewaczych, będą też stoiska gastronomiczne.

Podczas zabawy chętni będą mogli kupić charytatywną cegiełkę. Jej koszt to 10 złotych. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na dofinansowanie letniego wypoczynku dla dzieci. Wśród osób, które wesprą to dzieło, rozlosowane zostaną nagrody. Najcenniejsza to rower.

Organizatorami XVIII Festiwalu Elżbietańskiego są Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz parafia św. Elżbiety Węgierskiej. Partnerem – Garbarnia Szczakowa.

Tekst: GD

Zobacz także: