Jaworznicka artystka, Mirka Szawińska znalazła się w gronie jurorów nowego programu muzycznego “Śpiewajmy razem. All Together Now”, który od 5 września emitowany będzie w Polsacie.

To zupełnie nowy format, o tyle wyjątkowy, że biorących w konkursowych zmaganiach uczestników ocenia aż stu jurorów: wokalistów, producentów, aktorów, ludzi na co dzień zajmujących się muzyką. Uczestnik ma za zadanie wykonać swój utwór tak, żeby poderwać jak największą liczbę jurorów do wspólnego śpiewania. Wśród specjalistów, oceniających uczestników znalazły się takie osobowości muzyczne, jak: Anja Orthodox, Dariusz Kordek, Nick Sinckler czy Ramona Rey. Kapitanem jury jest Ewa Farna, a program poprowadzi Igor Kwiatkowski, założyciel kabaretu Paranienormalni.

Zostałam zaproszona na casting, wzięłam w nim udział i trafiłam do programu jako jeden ze stu jurorów. Złożyło się tak, że kapitanem jest Ewa Farna, której pisałam teksty do trzech pierwszych albumów. Teraz mogę się z nią spotkać po latach już nie jako autorka, ale wokalistka – opowiada jaworznianka.

Mirka Szawińska jest autorką tekstów piosenek, wierszy, scenariuszy telewizyjnych i wokalistką. Po kilku latach nieobecności na scenie postanowiła wrócić do jednej ze swoich największych pasji, śpiewania. W ciągu pierwszego roku działalności założonego wspólnie z pianistką Angeliką Irauth i wiolonczelistką Jagodą Uniewicz zespołu Mirka Szawińska Band panie wzięły szturmem kilka ważniejszych festiwali muzycznych. Teraz pracują nad pierwszym singlem i teledyskiem.

Przygotowujemy się do tego przy bardzo dużym wsparciu ze strony Live Art Studio. Co prawda po wydaniu klipu kończymy już udział w ich rocznym programie Live Art 360, ale na pewno będziemy nadal współpracować z tą świetną ekipą – mówi Mirka.

Zespół będzie można usłyszeć na żywo 2 września w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie, na festiwalu Południca 2018, którego zeszłoroczną edycję artystki wygrały. Zostały też zaproszone do cyklicznej imprezy “Poetycka dolina” w Warszawie, gdzie będą wykonywać swoje prapremierowe utwory.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: