Uwaga miłośnicy i sympatycy gry w szachy. Już w piątek, 24 czerwca Miejskie Centrum Kultury i Sportu organizuje w Jaworznie (Parking Rowerowy tzw. “Płaszczka” przy jaworznickich Plantach obok Galerii Galena) Szachowy Festiwal w plenerze. W ramach Festiwalu odbędą się dwa odrębne turnieje szachowe: najpierw Turniej dla Dzieci do lat 16 organizowany z okazji rozpoczęcia wakacji a bezpośrednio po nim szósty już cykl zmagań w ramach Grand Prix Jaworzna w Szachach.

Turniej Szachowy dla dzieci do lat 16 rozpocznie się o godzinie 13.00 i trwać będzie do godziny około 15.30. System i czas gry ustalone zostaną bezpośrednio przed startem imprezy w zależności od ilości zgłoszeń. Zawody rozegrane zostaną w jednej grupie – dzieci do lat 16 .W ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja dla juniorów do lat 10. Zawody prowadzone będą przez kwalifikowanego sędziego szachowego.
W Festiwalu mogą brać udział wszyscy chętni młodzi zawodnicy do lat 16 włącznie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów jaworznickich szkół mieszczących się w limicie wiekowym (szczególnie szkół podstawowych) do udziału w zawodach. Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem poczty mailowej: jolkag2@o2.pl do dnia 22 czerwca (środa) lub bezpośrednio w dniu imprezy od godziny 13.00 na miejscu zmagań. Ponieważ decyduje kolejność zgłoszeń prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniami. Udział w Festiwalu jest BEZPŁATNY a dla trzech najlepszych zawodników (tak do lat 10, jak i do lat 16) przewidziane są nagrody rzeczowe. Dodatkowo nagrodę otrzyma także najmłodszy uczestnik i uczestniczka rywalizacji. Wszelkich informacji udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126). Szczegółowy regulamin:  TUTAJ

Po zmaganiach młodych adeptów szachów w bój ruszą doświadczeni szachiści, którzy po raz pierwszy w plenerze a nie w hali sportowej walczyć będą w ramach trwającego już od początku tego roku Grand Prix Jaworzna w Szachach. W piątek 24 czerwca jak zawsze o godzinie 16.30 rozpocznie się szósta już runda tych prestiżowych i popularnych w Jaworznie rozgrywek. Również tutaj serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków królewskiej dyscypliny. Zawody składają się w sumie z cyklu dziewięciu turniejów, rozgrywane są systemem szwajcarskim zgodnie z regulaminem Grand Prix. Po pięciu edycjach liderem rankingu na tą chwilę jest młody szachista MCKiS Igor Musiał, który zgromadził na swoim koncie w sumie 30 punktów. Miejsce drugie zajmuje Maciej Malik (28 punktów) a na pozycji trzeciej plasuje się obecnie Jolanta Guzik (27 punktów). Kolejni zawodnicy nie mają dużej straty punktowej do podium, więc rywalizacja na pewno zapowiada się interesująco Przypominamy, iż w Grand Prix Jaworzna mogą brać udział wszyscy chętni szachiści – nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich turniejach, gdyż do klasyfikacji zaliczane są tylko wyniki z tych cykli w których zawodnik startował. Zgłoszenia prosimy kierować za pośrednictwem systemu chessarbiter.com najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju. Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Również w tych zawodach za udział w Grand Prix organizator nie pobiera wpisowego. Wszelkich informacji w sprawie Grand Prix również udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126). Zapraszamy do startu.

Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym TUTAJ

SZACHOWY FESTIWAL POD “PŁASZCZKĄ” – piątek 24 czerwca 2022 r.
Jaworzno, Parking Rowerowy “Płaszczka” przy jaworznickich Plantach obok Galerii Galena

szczegółowy harmonogram:
Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 16 z okazji rozpoczęcia wakacji
godzina 13.00 –
zapisy oraz weryfikacja uczestników
godzina 13.30 – start TURNIEJU
ok. godz. 15.30 – zakończenie zmagań i wręczenie nagród

Grand Prix Jaworzna w Szachach – szósta edycja zawodów
godzina 16.00 –
weryfikacja uczestników
godzina 16.30 – start TURNIEJU
ok. godz. 19.30 – zakończenie zmagań
(nagrody wręczane będą po zakończeniu całego Grand Prix po ostatniej dziewiątej edycji w listopadzie).

DODATKOWA ATRAKCJA – podczas trwania całego Festiwalu (od startu najmłodszych – godz. 13.30) do jego zakończenia (do końca gry w Grand Prix) cały czas dostępne będą trzy stoły wyposażone w szachownice, szachy oraz zegary szachowe dostępne dla wszystkich – młodszych i starszych – chcących rozegrać towarzysko partię szachową lub poćwiczyć grę w szachy na świeżym powietrzu.