Uwaga kierowcy! Parking w ścisłym centrum miasta, pod Halą Widowiskowo-Sportową Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, znów działa w trybie sprzed pandemii. To oznacza, że bezpłatne są tylko dwie pierwsze godziny parkowania. Za pozostawienie auta pod halą na cały dzień zapłacić trzeba 6 zł. Zasady te obowiązują w dni robocze w godzinach od 6 do 18. Postój w innych godzinach, a także w soboty, niedziele i święta jest darmowy.

W celu zwiększenia dostępności miejsc parkingowych oraz wymuszenia rotacji pojazdów od poniedziałku, 14 czerwca, został ponownie uruchomiony system parkingowy na parkingu Miejskiego Centrum Integracji Transportu – potwierdzają pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

Opłatę za parkowanie można wnieść kartą bądź gotówką w Automatycznej Kasie Parkingowej na terenie parkingu. Ważne jest to, że z biletem parkingowym można już za darmo do końca dnia podróżować wszystkimi liniami autobusowymi PKM Jaworzno. W takiej sytuacji paragon stanowi bilet uprawniający do przejazdu.

Parkowanie pod halą jest bardzo wygodne. Mieszczą się tam w sumie 94 samochody, w tym jest sześć miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych i trzy dla samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Grażyna Dębała