Co trzeba zrobić, by sprowadzić św. Mikołaja do Jaworzna, i to na największą mikołajkową imprezę w mieście? Trzeba być grzecznym!

– I jak widać, grzeczne były jaworznickie dzieci, grzeczni byli też ich rodzice. Najlepszym dowodem na to jest frekwencja podczas miejskich mikołajek – uśmiecha się Łukasz Kolarczyk, wiceprezydent Jaworzna, który, podobnie jak wielu innych mieszkańców, przyszedł w niedzielę, 4 grudnia, na spotkanie ze św. Mikołajem w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS. – To bardzo cieszy, że jaworznianie chcą być razem podczas wydarzeń poprzedzających Boże Narodzenie – podkreśla.

To właśnie w hali przy ul. Grunwaldzkiej 80 najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wraz z rodzicami, babciami, dziadkami korzystali z licznych atrakcji, przygotowanych przez pracowników Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Było w czym wybierać.

– Przygotowaliśmy kilka stref zabawy, w tym m.in. punkt kulinarny, w którym odbywało się pieczenie i dekorowanie pierników, fotopunkt i fabrykę ozdób świątecznych. Tam dzieci mogły samodzielnie zrobić np. ceramiczną bombkę, filcowe skrzaty, bileciki na prezenty – wylicza Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych MCKiS. – Nie zabrakło też popularnych dmuchańców, ciuchci i oczywiście punktu, w którym na dzieci czekał święty Mikołaj – dodaje.

Dla najmłodszych przygotowano zakątek małego skrzata. Były też malowanie chatki, strefa profilaktyczna. Dzieciaki pozowały do zdjęć z bohaterami ulubionych bajek – Bingiem, Peppą i postaciami z Krainy Lodu. Odbył się też konkurs, w którym co godzinę można było wygrać nagrodę.

Mikołajkowe imprezy odbyły się też w dzielnicowych placówkach MCKiS-u. We wtorek, 6 grudnia, mikołajki zorganizował klub MCKiS Niko, wspólnie z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów i Miejskim Zarządem Nieruchomości Komunalnych. W ramach zabawy zapalono lampki na choince zdobiącej dzielnicowy rynek. Dzieci dobrze bawiły się też w Pracowni św. Mikołaja, którą zorganizowano w siedzibie byczyńskiego klubu. Tego samego dnia w klubie MCKiS Pod Skałką w Długoszynie odbyły się „Mikołajkowe rozgrywki mixowe“. Dzieci brały udział w grach i zabawach, rozwiązywały łamigłówki. Nie zabrakło niespodzianek.

Wesoło było także w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, do którego św. Mikołaj zawitał w środę, 7 grudnia. Najmłodsi obejrzeli spektakl pt. „Bałwanek w opałach” i wzięli udział w świątecznych warsztatach. Na każdego czekał też poczęstunek. Mikołajkowe wydarzenie zorganizowali pracownicy MCKiS-u i członkowie szczakowskiego koła Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Więcej zdjęć jest dostępnych TUTAJ

Anna Zielonka-Hałczyńska

Na spotkanie z Mikołajem przybyło wielu małych i bardzo grzecznych jaworznian | fot. Andrzej Pokuta