Od zwycięstwa 3:1 nad gospodarzami turnieju siatkarze MCKiS Jaworzno rozpoczęli w środę (23 maja) zmagania o awans do I ligi!

Terminarz turnieju finałowego, który podobnie jak półfinały, rozgrywany jest w Rybniku, wskazywał, że zawodnicy MCKiS-u rozpoczną ostateczną walkę o awans do I ligi, od spotkania z rywalem, którego nie udało im się pokonać w żadnym z trzech meczy w tym sezonie, czyli gospodarzami – drużyną TS Volley Rybnik. Pierwszy set środowego spotkania pokazał jednak, że jaworznianie nie zamierzają przejmować się przeszłością i z dużą determinacją podeszli do meczu otwierającego ich finałowy marsz po I ligę.

Mimo przewagi boiska i pełnej hali kibiców, rybniczanie weszli w mecz nerwowo i popełniali dużo błędów własnych, za to gracze MCKiS-u od początku grali mocno skoncentrowani i punktowali przeciwników skutecznymi atakami. W efekcie pierwszy set dla Jaworzna 25:20. W drugiej partii gra się wyrównała i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. Dopiero w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły Sokoły, wygrywając 25:22.

Starając się odwrócić losy spotkania, trener gospodarzy w przerwie zabrał swoją drużynę do szatni na męską rozmowę. Ta przyniosła oczekiwany efekt i trzecią partię mocno rozpoczęli rybniczanie i to oni od początku dyktowali warunki gry. Zaskoczeni jaworznianie nie mogli nawiązać wyrównanej walki i ulegli 18:25. To jednak tylko podrażniło świetnie dysponowanych w tym meczu graczy z Jaworzna. W czwartym secie zwarli oni szeregi i serią udanych zagrywek i bloków stłumili zapędy graczy z Rybnika. Ostatecznie MCKiS rozbił w ostatniej partii meczu gospodarzy 25:15 i wygrał cały mecz 3:1, a Damian Zborowski został MVP meczu.

Okazałe zwycięstwo nad trudnym rywalem to na pewno świetne rozpoczęcie turnieju finałowego, przed naszymi zawodnikami jeszcze jednak sporo pracy, by móc w niedzielę cieszyć się z awansu do I ligi!

W rozgrywanym w Rybniku turnieju finałowym podopieczni Mariusza Łozińskiego znaleźli się w grupie B z gospodarzami turnieju – zespołem TS Volley Rybnik oraz Energą Net Ostrołęka. W grupie A grają SPS Chrobry Głogów, UKS Mickiewicz Kluczbork i GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy eliminacyjnej awansują do grupy finałowej. Tam zespoły ponownie zmierzą się w formule „każdy z każdym”, z zaliczeniem meczów z pierwszej fazy turnieju. Awans do I ligi uzyskają dwa najlepsze zespoły finałowych zmagań.