Dzień Dziecka uczcimy w Jaworznie z przytupem. Najmłodsi mieszkańcy miasta bawić się będą na dwóch dużych imprezach. Pierwsza odbędzie się już w piątek, 31 maja. Tego dnia zabawa impreza odbędzie się w Szczakowej przy Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego. Początek już o godz. 16.30. Na wspólną zabawę zaprasza Miejskie Centrum Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Atrakcji nie zabraknie, bo program zabawy wypełniony jest szczelnie. Dzieciaki w Szczakowej odwiedzą artyści z cyrku Anime. Wspólna zabawa będzie okazją, by poznać trochę cyrkowych sztuczek. Dzieci będą mogły spróbować chodzenia na szczudłach, jazdy na monocyklu i na specjalnych wrotkach, które uczą utrzymywania równowagi, a nawet chodzenia po linie. W programie jest też pokaz baniek mydlanych i jazda na starych rowerach – bicyklach.

Organizatorzy zadbali też o rozrywkę dla dzieci, które od harców wolą zajęcia artystyczne. Podczas piątkowej imprezy w Szczakowej utworzona zostanie wioska plastyczna, a w niej zaplanowano między innymi malowanie twarzy, malowanie na folii, modelowanie balonów i wiele innych plastycznych atrakcji. Imprezę dla najmłodszych prowadzić będą animatorzy. Będzie też okazja, by poszaleć w dmuchanym zamku. Zabawa w Szczakowej potrwa do godziny 18.30.

Kolejne atrakcje dla najmłodszych jaworznian zaplanowano już na następny dzień. W sobotę, 1 czerwca bawić się będziemy na Rynku. Tradycyjnie już wielkie święto dzieci zorganizują tam działacze stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto we współpracy z wieloma instytucjami. Impreza rozpocznie się o godzinie 13 i potrwa do 17. Ten czas wypełniony będzie atrakcjami.

Program jest naprawdę bardzo bogaty, a atrakcje przygotowaliśmy w ten sposób, by dzieci w różnym wieku mogły się tu świetnie bawić. Rodzice też nie będą się nudzić – zapowiada Tomasz Łakomski ze stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto.

W programie są zabawy plastyczne, konkursy i animacje artystyczne. Na jaworznickim Rynku pojawią się uwielbiane przez maluchy postacie z bajek, które będą zachęcać do zabawy. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów nie zabraknie też propozycji dla nieco starszych dzieci. Na Rynku zorganizowany zostanie mini piknik lotniczy. Mowa będzie między innymi o budowie i oblatywaniu modeli, dronów i samolotów. Będzie też okazja, by przejść specjalną ścieżkę dydaktyczną. Dzieci będą mogły dowiedzieć się sporo o swoim mieście.

Zawsze staramy się tak przygotować atrakcje, by była to nie tylko zabawa, ale i nauka. W tym roku nasza ścieżka dydaktyczna będzie miała nazwę “Bezpieczne wakacje w Jaworznie”. Początek czerwca to doskonały czas, by przypomnieć sobie o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeństwa w mieście – podkreśla Tomasz Łakomski.

Tekst: Grażyna Dębała

Zobacz także: