Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat

Tymi słowami kierowali się organizatorzy, wolontariusze oraz wszystkie osoby, które przyczyniły się do akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Współpraca z fundacją rozpoczęła się już w lipcu tego roku, kiedy w czasie III Wakacyjnego Rajdu Nordic Walking odbyła się kwesta na powyższy cel.

Od 2009 roku fundacja prowadzi w Tychach hospicjum domowe, obejmujące specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chore dzieci oraz ich rodziny. Działają na terenie całego województwa. Za cel obrali sobie nie lada wyzwanie – budowę Śląskiego Hospicjum Stacjonarnego dla dzieci.

Wydarzenie przygotowane spacjalnie dla Świetlikowa z inicjatywy instruktora Klubu NIKO Kingi Jończyk składało się z dwóch części. 12 października o godzinie 17.30 wystartowały w byczyńskim klubie atrakcje dla każdego. Były to między innymi: quiz dla dorosłych, tor przeszkód w narko i alkogoglach, warsztat wykonywania buttonów, miasteczko rowerowe, stanowisko z mini kursem pierwszej pomocy. Konkurs na rodzinne hasło promujące bezpieczeństwo na drogach cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwycięskie propozycje brzmią następująco:

“Jeśli jesteś blisko drogi, oświetl ręce oraz nogi”

“Na swój rower siadaj w kasku a po zmierzchu chodź w odblasku”

“Odblaski ze sobą na spacer zabieramy, widoczni jesteśmy, o swoje życie dbamy”

Uczestnicy Parady Światła rozświetlili ulice Byczyny nie tylko latarkami i odblaskami, ale przede wszystkim uśmiechem i wielkim sercem.

Finał imprezy miał swoje miejsce na boisku Szkoły Podstawowej nr 20. Symboliczny świetlik, uformowany z prawie 300 osobowej grupy, będzie wspaniałą pamiątką tego dnia.

Wynik kwesty: 1 587,38zł

Szczególne podziękowania należą się grupie Nord Walkers i jej sympatykom,

Wiceprzewodniczącej Rady Miasta Jaworzna Annie Lichocie,

SP 20 i Dyrektor Katarzynie Gniadek,

Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Byczyna i Tomaszowi Steczowi,

firmom Dekor Plast oraz 7Niebo Bistro,

Komendzie Miejskiej Policji i Monice Śliwińskiej oraz dzielnicowemu Dariuszowi Nowakowi,

TAURON Wytwarzanie i szefowej Biura PR Patrycji Hamerze – Pierzchale.

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Zobacz także: