W okresie przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy Jaworzna tradycyjnie będą mogli liczyć na obfitujące w atrakcje wydarzenia na Rynku. Niezawodnie wprowadzą w prawdziwie ciepłą, świąteczną atmosferę.

Imprezy zaczną się już w czwartek, 6 grudnia, kiedy dzieciaki będą mogły spotkać się ze świętym Mikołajem. To zawsze bardzo duża atrakcja dla najmłodszych, którzy przybywają od kilku lat na Rynek wyjątkowo licznie, wraz z całymi rodzinami. Tego dnia uczestnicy nie tylko będą mogli spotkać się z najbardziej lubianym świętym, ale również zrobić sobie z nim profesjonalne zdjęcie w specjalnie przygotowanym fotopunkcie. Przez główny miejski plac przejdzie jedyna w swoim rodzaju śnieżna parada. Tego dnia uroczyście odpalimy też choinkę na Rynku. Zabawa będzie trwała od 17.00 do 19.00.

Tradycyjny w naszym mieście Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego swoje produkty rękodzielnicze prezentują przedstawiciele szkół, stowarzyszeń i organizacji, będzie okazją, by zaopatrzyć się w nietuzinkowe świąteczne ozdoby i skosztować tradycyjnych wypieków. Sprzedawane podczas jarmarku rękodzieło zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, a zebrane tego dnia środki to wsparcie dla kwestujących organizacji, stowarzyszeń i placówek oświatowych. Impreza odbędzie się w sobotę, 15 grudnia. Rozpocznie się o godz. 9.00. Tego dnia na Rynku wystąpią też dzieci i młodzież z jaworznickich szkół. Będzie możliwość zdobycia darmowej choinki. Wystarczy na stoiskach kupić trzy różne produkty za minimum 10 zł każdy i z otrzymanymi  po zakupie kuponami przyjść do punktu z drzewkami. Ilość darmowych choinek będzie jednak ograniczona.

Przed samą wigilią, w piątek 23 grudnia o godz. 17.00 po raz kolejny spotkamy się na głównym miejskim placu, żeby wspólnie kolędować. Tego wieczoru będzie też można zobaczyć żywą szopkę, a harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Za organizację wszystkich grudniowych imprez na Rynku odpowiada Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Tekst: Dawid Litka

 

Zobacz także: