Trzecie miejsce klasyfikacji drużynowej przywieźli pięściarze Akademii Boksu Roberta Gortata z Międzynarodowego Grand Prix Małopolski w Boksie.

To cykl składający się z sześciu turniejów organizowanych w różnych małopolskich miastach. Oprócz sukcesu drużynowego dwóch zawodników Akademii wróciło ze świetnymi wynikami indywidualnymi w swoich kategoriach. Kamil Barwiński na koniec cyklu zajął pierwsze miejsce, a Bartosz Głowacki stanął na drugim stopniu podium.

Postanowiłem, że w tym roku wystartujemy we wszystkich turniejach w ramach Grand Prix Małopolski, w zeszłym roku nam się to nie udało. Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od trzeciego miejsca drużynowo już na pierwszym turnieju i udało nam się tę pozycję utrzymać do końca. W tych zawodach biorą udział duże kluby bokserskie, jak np. Wisła Kraków czy Odra Opole i udaje się te kluby pokonywać – relacjonuje Robert Gortat.

Jego podopieczni startują z sukcesami w zawodach właściwie co tydzień. Niedawno walczyli w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Libiążu, a w najbliższy weekend jadą do Czech. Najmłodsi podopieczni świetnie zaprezentowali się w I Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Dzieci i Młodzieży w Jastrzębiu Zdroju. Znakomita Ewa Białas startowała natomiast w VII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Wałczu, skąd przywiozła tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski w kategorii 54 kg.

Pierwszą walkę wygrałam jednogłośnie na punkty, drugą również, choć była bardzo ciężka. W trzecim, finałowym pojedynku miałam przewagę dzięki doświadczeniu. Sądzę, że był to najlepszy z moich dotychczasowych turniejów – mówi zawodniczka, która ma na swoim koncie ponad 60 walk, a wśród osiągnięć brązowe medale Mistrzostw Polski Seniorek (marzec 2018) i Mistrzostw Europy (2015) oraz Mistrzostwo Polski Juniorek (2015).

Tekst: DL

Zobacz także: