Ferie w Klubie “Strażak” to ciąg zabaw i gier. Pierwszy dzień był dniem zabaw i gier planszowych. Dzieci poznały nowe gry, a najlepszymi okazały się “Gorący ziemniak” i “Torcik”. Zabawa trwała długo i budziła sporo emocji.

Następnego dnia gościliśmy Pana Mirosława – żeglarza, który poprowadził warsztaty pt. “Supełkowe cudeńka“. Pokazywał, jak wiązać sznurki, by z nich wyczarować zwierzęta i ozdoby. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczyły się wiązań.

Trzeci dzień był dniem kulinarnym. Czarowaliśmy sami pierniki. Ze zrobionego ciasta z miodem dzieci wycinały pierniki pod fachowym okiem Kazi Frączkiewicz, która gotowe zabierała do pieczenia. Upieczone wracały do właścicieli, którzy pieczołowicie je dekorowali. Pracy było dużo, ale poczęstunek okazał się najlepszy.

Zakończeniem pierwszego tygodnia była bajka “Kraina z lodu”, którą przedstawił Teatr Fantazja z Krakowa. Dzieci świetnie bawiły się razem z aktorami, tym bardziej, że po przedstawieniu rozpoczął się blok zabaw z bajkowymi postaciami. Były konkursy, tańce wśród fontanny baniek i petard z kolorowymi bibułkami. Aż trudno było się żegnać z prowadzącymi bez obietnicy ponownego spotkania.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy wyjazdem do świata trampolin. Nikt nie musiał zachęcać dzieci do skoków i wszelkich fikołków.

Wtorek był dniem, w którym udowodniliśmy, że pamiętamy wszystko, o czym mówił Pan Mirek na poprzednich warsztatach. Najlepszym dowodem na to były własnoręcznie wykonane ze sznureczków bransoletki, które z radością zabraliśmy do domu.

Środa to dzień wyjazdu na wycieczkę. Tym razem odwiedziliśmy Sztolnię Królowej Luizy w Zabrzu. Chociaż dzieci dużo wiedziały o kopalniach, to zwiedzając korytarze i chodniki kopalni mogły poczuć atmosferę panującą pod ziemią. Wycieczka podobała się dzieciom na tyle, że zadeklarowały powrót w momencie aż niektóre chodniki będą zalane i będą mogły przepłynąć je łódkami.

Czwartek był dniem podsumowań. Dzieci uczestniczyły w konkursie wiedzy “Co robiliśmy w Strażaku?” Odpowiedzi potwierdziły, że ferie jednak wiele ich nauczyły. Zwycięzcy dostali drobne nagrody, a wszyscy, którzy spędzali ferie w klubie, pamiątkowe upominki.

Na koniec dzieci wykonały kolorowe walentynki, którymi obdarowały się wzajemnie i powiedziały sobie: Do zobaczenia!

Zobacz także: