Lekkoatleci z sekcji MCKiS Jaworzno, szkoleni przez trenera Józefa Bednarczyka, świetnie wypadli na Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

Złote, srebrne i brązowe krążki przywiozło do Jaworzna czworo jaworznickich zawodników.

Zawody, które zgromadziły prawie 1,2 tys. sportowców, odbyły się w Bielsku Białej.

Najwięcej medali, złoto i dwa brązy, dołączył do swojej medalowej kolekcji Piotr Kuzak, który jest jednocześnie wiceprezesem Klubu Uczelnianego AZS-u Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pierwsze miejsce wywalczył w biegu sztafetowym 4×100 metrów, a trzecie zajął w biegu na 100 metrów oraz w klasyfikacji drużynowej uczelni medycznych. – Konkurencja była bardzo duża. Akademickie Mistrzostwa Polski niby są tylko imprezą studencką, ale startuje w nich naprawdę sporo zawodników wchodzących w skład kadry narodowej – przyznaje pan Piotr. – Jechałem na te zawody jako zawodnik z piątym czasem wśród biegaczy uczelni medycznych, a zająłem trzecie miejsce na 100 metrów. Do trzech zdobytych medali mogłem dołożyć jeszcze czwarty, w niedzielę w biegu na 200 metrów wśród uczelni medycznych. Ale odpuściłem rywalizację ze względu na lekką kontuzję. Nie sprzyjała też pogoda – dodaje.

Piotr Kuzak brał udział w AMP nie tylko jako zawodnik, ale także jako członek zespołu organizacyjnego Akademickiego Związku Sportowego z Katowic. Został też twarzą mistrzostw i znalazł się na plakacie promującym te zawody.

Na bielskich AMP świetnie poradzili sobie też inni jaworzniccy lekkoatleci. Dwa złote medale wywalczyła Adrianna Olechno – w biegu sztafetowym i indywidualnym na 100 metrów w kategorii uczelni medycznych.

Srebrny krążek zawisł na szyi rzucającej dyskiem Karoliny Smalcerz, która wystąpiła w tej dyscyplinie w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych. Brązem może pochwalić się z kolei Patryk Górski za rzut dyskiem wśród studentów uniwersytetów.

Tuż za podium znalazła się Julia Frąckowiak, która w skoku w dal zajęła czwarte miejsce wśród zawodniczek uczelni technicznych. Po awansie do finału zajęła w nim jedenastą pozycję.

To już kolejne mistrzostwa, w których jaworzniccy lekkoatleci pokazują się od dobrej strony. W zeszłorocznych AMP, które odbyły się w Łodzi, też zajmowali medalowe miejsca. Złoto w swoich dyscyplinach wywalczyli wtedy Piotr Kuzak, Karolina Smalcerz i Julia Frąckowiak.