Na starcie 4. Biegu Patriotycznego, który odbył się w sobotę 12 listopada br., na terenie OWR Sosina stanęło 184 zawodników głównie z województwa śląskiego i małopolskiego.
Nasze miasto reprezentowało aż 61 zawodników i zawodniczek.

Uczestnicy biegu mieli do pokonania 10 kilometrową trasę, na którą składały się dwie pięciokilometrowe pętle wokół zalewu Sosina.

Zwycięzcą czwartej edycji biegu zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu został Jakub LYSKO reprezentujący WKB Meta Lubliniec z czasem 34:22. Drugie miejsce zajął katowiczanin Maciej ZIECINA, który linię mety przekroczył w czasie 36:31, a na trzecim stopniu podium stanął Tomasz PRZYBYLSKI z KS Sprinterzy.Com Kraków, uzyskując czas 36:52.

Wśród kobiet najlepszą okazała się jaworznianka reprezentująca KB MCKiS Jaworzno Emilia STAŃKOWSKA, która zanotowała czas 43:14. Drugie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze TULEI z Katowic, która z czasem 43:52 okazała się lepsza od trzeciej na mecie chorzowianki Martyny KASPRZAK o zaledwie 14 sekund.

Każdy z uczestników sobotniej imprezy otrzymał pamiątkowy medal, a w specjalnej strefie mógł napić się ciepłej kawy i herbaty.

Serdeczne podziękowania należą się młodym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie oraz ich opiekunowi Pani Małgorzacie Mackiewicz, którzy chętnie pomogli podczas organizacji imprezy.