W Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego również zagościł Święty Mikołaj, który do dzieci przybył kolejnego dnia po wspólnej zabawie na jaworznickim Rynku. Przy organizacji przedsięwzięcia jak zwykle pomogło Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna.

Na początku imprezy na scenie pojawił się dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu – Sebastian Kuś, który w towarzystwie Moniki Komańskiej, pełnomocnika ds. organizacyjnych, i elfa – mikołajowego pomocnika, powitał wszystkich zgromadzonych w sali teatralnej.

Dzieci obejrzały wciągający spektakl “W pracowni Świętego Mikołaja”, jednak bardziej niż jego pracownią, były zainteresowane spotkaniem z samym Świętym, a ten chętnie fotografował się z nimi w swoich saniach i dla każdego malucha miał dobre słowo.

Przed rozpoczęciem drugiej części imprezy, odbywającej się przed Domem Kultury, życzenia złożył pan Tadeusz Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej, który później, tradycyjnie już, częstował dzieci grillowanymi jabłkami z cynamonem. 

Na scenie zaprezentował się też Jerzy Kozłowski, finalista “Mam talent”, którego świetlne show urozmaiciło spotkanie. Dzieci również mogły troszkę “poświecić”, a to za sprawą kolorowych fluorescencyjnych bransoletek, które rozdawali instruktorzy.

Finałem imprezy były taneczne animacje prowadzone przez pomocników Świętego Mikołaja- aniołka i elfa. Energiczny taniec do doskonale znanej piosenki “Chocolate” rozgrzał jeszcze bardziej niż serwowana gorąca czekolada.

Mikołaj już wrócił do siebie, ale obiecał dzieciom, że za rok z pewnością powróci do Szczakowej! A na pamiątkę tegorocznego spotkania pozostały nam zdjęcia: