Na terenie Ośrodka Wypoczynkowo- Rekreacyjnego Sosina prace idą pełną parą. Równolegle toczą się roboty związane z oczyszczaniem dna zbiornika, budową kanalizacji i zagospodarowaniem terenu. Cały teren OWR jest placem budowy.

Prace prowadzone są jednocześnie na wodzie i lądzie.

W tym sezonie, ze względów bezpieczeństwa, zdecydowanie odradzamy wypoczynek na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego “Sosina”. To po prostu teren budowy – mówi Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, które administruje tym terenem.

Inwestycja realizowana jest z rozmachem, a zakres prac jest imponujący. Generalnie chodzi o to, by woda w Sosinie była czysta, a teren ośrodka zachęcał do wypoczynku. Trwa oczyszczanie dna zbiornika, pływa refuler, specjalne urządzenie, które odsysa denny muł.

Kończymy pierwszy etap prac związany z budową kanalizacji, sanitariatów i dróg rowerowych. Czas mamy do lipca. Jednocześnie rozpoczęliśmy realizację drugiego etapu. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie ośrodka staną m.in. trzy nowe budynki, powstanie boisko. Te prace mają się zakończyć w 2020 roku – mówi Władysław Leśko, szef firmy Rembud, która realizuje część prac na terenie Sosiny.

Więcej o rewitalizacji Sosiny i o tym, jak wypięknieje napiszemy w kolejnym wydaniu “Pulsu Jaworzna”.

Tekst: GD

Zobacz także: