Sobotnia porażka w Opolu nie podcięła skrzydeł naszym koszykarzom i w rewanżowym spotkaniu wzięli srogi rewanż na rywalach!

Mecz o być albo nie być w tegorocznych play-off’ach, zawodnicy MCKiS-u Jaworzno rozpoczęli nerwowo i to opolanie częściej trafiali do kosza. Po pierwszej, zaciętej kwarcie 21:14 prowadził AZS. Sygnał do ataku w drugiej kwarcie dał wchodzący z ławki Sebastian Dąbek, który rozruszał ofensywę MCKiS-u kilkoma dynamicznymi wejściami pod kosz rywala. Uskrzydlone Sokoły wygrały tą partię 13 punktami i zeszły na przerwę z 6 oczkami przewagi.

Druga połowa to przede wszystkim bardzo dobra defensywa naszej drużyny. Sfrustrowani opolanie popełniali coraz więcej błędów, a bardzo mądrze grający jaworznianie najpierw powiększyli, a potem utrzymywali stabilną przewagę. Ostatecznie MCKiS wygrał 76:64.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu, 7 kwietnia, lepsi na własnym parkiecie byli opolanie, którzy w dramatycznej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 72:68.

Początek meczu układał się po myśli naszej drużyny. Sokoły zaskoczyły gospodarzy i pod koniec pierwszej kwarty prowadziły 23:6. Była to jednak jedyna kwarta wygrana przez jaworznian. Druga partia padła łupem opolan 20:15, ale to ciągle MCKiS schodzili na przerwę z 12-punktowym prowadzeniem (38:26). Po przerwie gospodarze zaczęli grać jeszcze lepiej, a jaworznianom zdobywanie punktów przychodziło coraz trudniej. Przed ostatnią kwartą MCKiS prowadził już tylko 54:48 i o losach całego spotkania miała zadecydować ostatnia część gry. Zawodnicy AZS-u, przy wydatnej, niestety, pomocy naszej drużyny, objęli prowadzenie na minutę przed końcem meczu i udało się im je utrzymać do końca spotkania.

Środowe zwycięstwo to jednak nie koniec rywalizacji z opolską politechniką. Po dwóch meczach mamy bowiem remis 1:1 i konieczne jest rozegranie decydującego pojedynku. Ten odbędzie się w następną środę, 18 kwietnia, na parkiecie AZS-u. Jego zwycięzca zagra dalej o awans do I ligi, przegrany pożegna się z tegorocznymi rozgrywkami.

Tekst: Marcin Miłek