W sobotnie popołudnie – 19 stycznia – pierwszoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem jaworznianie na własnym boisku pewnie pokonali wyżej notowany w ligowej tabeli zespół Ślepska Suwałki 3:0, rewanżując się tym samym za porażkę 2:3 w pierwszej rundzie, w Suwałkach.

Pierwszy set sobotniej konfrontacji to prawdziwa wymiana ciosów, w której szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Dopiero kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 19:19, a w polu zagrywki stanął Tomasz Pizuński gospodarze przycisnęli przyjezdnych, zdobywając cztery punkty z rzędu. Dzięki temu zrywowi pierwsza partia dla MCKiS’u 25:20.

W drugiej odsłonie meczu siatkarze z Suwałk dotrzymywali kroku jaworznianom tylko do stanu 10:10. Później Grzegolec i spółka zdominowali boiskowe wydarzenia i zanim set numer dwa się rozpoczął musiał się skończyć. Gospodarze wygrali pewnie 25:16.

Także od początku trzeciego seta podopieczni Łozińskiego narzucili swój styl gry i przy prowadzeniu 16:11, a chwilę potem 19:14 było jasne, kto wygra sobotnie spotkanie i zainkasuje komplet punktów. Jaworznianie w secie trzecim wygrali 25:20 i cały mecz 3:0! MVP spotkania wybrany został libero MCKiS Jaworzno Bartosz Zieliński.

Był to kolejny bardzo dobry mecz, zakończony cennym zwycięstwem, w wykonaniu siatkarzy MCKiS Jaworzno. Zdobyte trzy punkty pozwoliły naszej drużynie umocnić się na ósmym miejscu w ligowej tabeli, które premiowane jest udziałem w fazie play-off!

Teraz Sokoły czeka wyjazdowy mecz w Częstochowie z miejscowym Norwidem. Najbliższy przeciwnik MCKiS’u zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli i bez wątpienia będzie w najbliższą sobotę faworytem. Ale podopieczni Łozińskiego już nie raz udowodnili, że potrafią grać i wygrywać z wymagającymi i faworyzowanymi zespołami. Czy tak będzie i tym razem przekonamy się już 26 stycznia.

MCKiS Jaworzno – MKS Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

MCKiS: Pawlak, Grzegolec, Pizuński, Schmidt, Pietras, Magnuszewski, Zieliński ( libero ) oraz Borończyk, Wojtaszkiewicz.
trener: Mariusz Łoziński

MKS: Szwaradzki, Siek, Macyra, Skrzypkowski, Rohnka, Gonciarz, Filipowicz ( libero ) oraz Laskowski, Kapayev, Tomczak, Sapiński, Winnik, Krupiński ( libero )
trener: Mateusz Mielnik