Podopieczni Tomasza Wątorka w meczu 18 kolejki spotkań pewnie pokonali na własnym boisku TKS Tychy 3 – 0. W spotkaniu rozegranym, w sobotę 22 stycznia jaworznianie byli zespołem zdecydowanie lepszym i tylko w pierwszym secie przyjezdni postawili się gospodarzom. Do stanu 23 – 23 kibice oglądali wyrównane spotkanie i ciężko było wskazać zwycięzcę pierwszej partii. Najważniejsze piłki tej odsłony wygrali ostatecznie jaworznianie i to oni cieszyli się z wygranej 25 – 23.

W drugiej i trzeciej odsłonie sobotniej konfrontacji nikt nie mógł mieć wątpliwości kto jest liderem grupy 4. Gospodarze wygrywali pewnie 25 – 18 i 25 – 17. Siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu dopisali więc do swojego dorobku kolejne, trzy ligowe punkty umacniając się tym samym na pozycji lidera.

Niepokoić może kontuzja, której doznał rozgrywający naszej drużyny Oskar Wojtaszkiewicz. Miejmy nadzieję, że nie będzie to na tyle poważny uraz jak u Pawła Żelińskiego, którego najprawdopodobniej nie zobaczymy już na boisku do końca sezonu.

W najbliższą sobotę 29 stycznia o godzinie 17.00 nasz zespół na własnym boisku podejmować będzie rezerwy MKS Będzin. Zapraszamy do hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80.

22.01.2022 r.
MCKiS Jaworzno – TKS Tychy 3 – 0 ( 25 – 23, 25 – 18, 25 – 17 )

MCKiS: Strzeżek, Grzegolec, Wojtaszkiewicz, Pietras, Poręba, Czerwiński, Gepfert ( libero ), oraz Buczek, Komar, Bąk, Janicki ( libero )

TKS: Żłobecki D., Żłobecki Ł., Miller, Borzęcki, Zborowski, Rybak, Malinowski ( libero ), oraz Gemborys, Świeboda, Kasprzyk ( libero ).

Zobacz także: