Siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, beniaminek pierwszej ligi rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W naszej drużynie, w porównaniu z ubiegłym sezonem zaszły duże zmiany personalne. W Jaworznie pozostało tylko pięciu siatkarzy, którzy reprezentowali nasz klub w poprzednim sezonie, a są to Karol BorończykMateusz Pietras, Bartosz SchmidtPaweł Żeliński i Jakub Grzegolec.

Nowymi twarzami w drużynie są rozgrywający Mariusz Magnuszewski w ubiegłym sezonie reprezentujący barwy AZS Częstochowa, grający również na pozycji rozgrywającego Oskar Wojtaszkiewicz wychowanek MKS MOS Płomień Sosnowiec. Na środku siatki oprócz Schmidta i Żelińskiego grać będą, wychowanek naszego klubu, wracający z wypożyczenia do AT Jastrzębskiego Węgla Sebastian Bartecki i Wiktor Macek, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy TKS Auto Partner Tychy. Na przyjęciu oprócz Grzegolca będziemy mieli okazję zobaczyć wychowanka AKS Rzeszów Jakuba Czubińskiego, zawodnika Trefla Gdańsk Kamila Dębskiego i wychowanka Gwardii Wrocław Tomasza Pizuńskiego. Na pozycji atakującego barw naszego klubu bronić będą wymienieni wyżej wychowankowie naszego klubu Karol Borończyk i Mateusz Pietras, a dołączył do nich dobrze już znany naszym kibicom Rafał Pawlak, który miał już przyjemność reprezentować MCKiS. W poprzednim sezonie Rafał był zawodnikiem KPS Siedlce.

Do zespołu dołączyło również dwóch, nowych siatkarzy, którzy grać będą na pozycji libero, a będą to Przemysław Gepfert wychowanek MOSM Tychy, który ubiegły sezon spędził w drugiej drużynie GKS Katowice i Bartosz Zieliński, który jest wychowankiem UKS Volley 5 Piotrków Trybunalski, a w poprzednim sezonie reprezentował barwy częstochowskiego Norwida. Na ławce trenerskiej oprócz trenera Mariusza Łozińskiego usiądzie Mariusz Syguła były zawodnik naszego klubu, który zakończył już zawodniczą przygodę z siatkówką i pełnił będzie funkcję drugiego trenera. Statystykiem zespołu będzie Władysław Olszowski były zawodnik naszego klubu, a w roli fizjoterapeuty zobaczymy Rocha Cieszyńskiego.

W zawiązku z trwającym remontem hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80 mecze ligowe w roli gospodarza rozgrywać będziemy w hali sportowej przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 na Osiedlu Stałym.

Przed pierwszym meczem ligowym, który nasi siatkarze rozegrają 29 września na wyjeździe ze spadkowiczem BBTS Bielsko Biała nasz zespół ma zaplanowane gry kontrolne i udział w towarzyskich turniejach. Przed własną publicznością podopieczni Mariusza Łozińskiego i Mariusza Syguły zagrają 6 października z AZS Częstochowa.

Zobacz także: