Już w najbliższą sobotę 29 września pierwszoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie rozpoczynają ligowe zmagania. W pierwszej kolejce spotkań jaworznickiemu beniaminkowi przyjdzie zmierzyć się w meczu wyjazdowym ze spadkowiczem, drużyną BBTS Bielsko Biała. Nasz zespół nie będzie faworytem sobotniej konfrontacji, ale na pewno tanio skóry nie sprzeda. Podopieczni Mariusza Łozińskiego i Mariusza Syguły będą bez wątpienia najmłodszym zespołem w gronie pierwszoligowców, ale jak zapewnia kapitan naszej drużyny Bartosz Schmidt w każdym, ligowym meczu szukać będą punktowej zdobyczy.

W rozpoczynającym się ligowym sezonie pierwszoligowcy trafili pod skrzydła Polskiej Ligi Siatkówki. A ich mecze pokazywać będzie telewizja Polsat Sport Extra. Doceniono więc w ten sposób rosnący z każdym rokiem poziom pierwszoligowych rozgrywek. W gronie 14 zespołów, które rywalizować będą w 1 lidze trudno znaleźć zdecydowanego faworyta i trudno też wskazać zespoły, które walczyć będą o utrzymanie. Boisko zweryfikuje potencjał poszczególnych zespołów oraz ich cele i zamierzenia.

Mecz w Bielsku Białej rozegrany zostanie w Hali Pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26, a rozpocznie się o godzinie 15.00. Trzymamy kciuki za naszych siatkarzy życząc dobrego, a co najważniejsze punktowego meczu.

Przed własną publicznością nasi siatkarze zagrają w sobotę 6 października o godzinie 17.00 kiedy to podejmować będziemy AZS Częstochowa. Mecze w roli gospodarza grać będziemy w hali sportowej przy ulicy Inwalidów Wojennych 18 (Osiedle Stałe) w związku z odbywającym się remontem hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80.

Zobacz także: