Pomimo porażki w sobotnim meczu (23 lutego) w Kielcach, z miejscową Buskowianką 1:3, dzięki rozstrzygnięciom w innych spotkaniach, podopieczni Mariusza Łozińskiego utrzymali się w gronie pierwszoligowców na kolejny ligowy sezon. Przed ostatnią serią spotkań, która rozegrana zostanie w najbliższą sobotę – 2 marca – pewni pierwszoligowego bytu są też siatkarze z Kielc. O utrzymanie w I lidze grać będą natomiast zespoły UKS Mickiewicz Kluczbork, AZS AGH Kraków, STS Olimpia Sulęcin i Tauron AZS Częstochowa. Szanse na zajęcie ósmego miejsca, które gwarantuje udział w meczach play-off mają jeszcze trzy drużyny, a są nimi KPS Siedlce, Buskowianka Kielce i MCKiS Jaworzno.

Właśnie z zespołem KPS Siedlce podopieczni Łozińskiego zmierzą się we własnej hali w bezpośrednim pojedynku o kolejną fazę rozgrywek. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę rozpocznie się o godzinie 19.00. Wygrana naszego zespołu za trzy punkty zapewni mu ósme miejsce w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej, co będzie równoznaczne ze spotkaniem się z Lechią Tomaszów Mazowiecki w pierwszej fazie play-off. Każdy inny wynik sobotniej konfrontacji to możliwość różnych scenariuszy dla wszystkich trzech drużyn, bo pamiętać trzeba, że w grze o ósme miejsce pozostaje jeszcze kielecka Buskowianka, która podejmować będzie we własnej hali Exact Systems Norwid Częstochowa. Zespoły, które uplasują się na koniec sezonu na pozycjach 9-10 na zakończenie fazy zasadniczej zagrają do dwóch wygranych spotkań o miejsce 9. Oba jednak będą miały pewne utrzymanie w I lidze. Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy już w najbliższą sobotę – 2 marca – po zakończeniu ostatniej serii spotkań.

Na mecz MCKiS Jaworzno – KPS Siedlce zapraszamy do Hali Sportowej MCKiS, przy ul. Inwalidów Wojennych 18, na godz. 19.00!

Buskowianka Kielce – MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:22)