Każdego roku, 6 grudnia na całym świecie, wszystkie dzieci wyczekują spotkania ze Świętym Mikołajem. Jaworznickie maluchy nie są tutaj wyjątkiem, ale na szczęście sympatyczny brodacz w czerwonym futrze ma w naszym mieście stały punkt postoju i chętnie spędza czas z wyczekującymi go dzieciakami.

W tym roku Mikołaj pojawił się na jaworznickim Rynku tuż przed godziną 17.00, kiedy to pomógł w oficjalnym zapaleniu światełek na miejskiej choince, co od lat jest symbolicznym “powiewem świątecznej atmosfery” w naszym mieście. Tuż po tym wydarzeniu, na przygotowanej scenie, rozpoczęła się artystyczna część wieczoru. Najpierw zaprezentowały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 i Przedszkola nr 9. Nieco później można było obejrzeć niesamowitą kombinację pięknej muzyki, wspaniałej choreografii, mocy kolorów i wciągającej fabuły, które złożyły się na widowisko muzyczne pt. “Śnieżna opowieść”. Sporo emocji zebranym dostarczyła także parada, w której uczestniczyły m.in. śnieżynki, anioły oraz najpopularniejszy z reniferów – Rudolf! Kolorowy korowód przy dźwiękach energetycznej muzyki przeszedł przez cały Rynek.

W tym czasie Mikołaj siedział już na swoim tronie, znajdującym się tuż przy choince, i chętnie pozował do zdjęć ze wszystkimi, którzy mieli na to ochotę. A chętnych nie brakowało, o czym najlepiej świadczyła sporych rozmiarów kolejka. Nikt nie odchodził jednak zawiedziony, gdyż Mikołaj poświęcił czas każdemu, kto chciał się z nim spotkać. A pamiątką z jego wizyty jest obszerna galeria zdjęć, w której każdy uczestnik imprezy znajdzie swoją fotografię ze spotkania.

Zapraszamy do oglądania zdjęć: