Jaworzniccy seniorzy potrafią się świetnie bawić, fantastycznie tańczą i nie boją się wyzwań, co chętnie udowadniali podczas zabawy andrzejkowej, która odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Wydarzenie cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że wejściówki rozeszły się w mgnieniu oka, a na poniedziałkowej imprezie bawiło się blisko 400 seniorów.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent miasta Paweł Silbert, a inicjatorem zabawy był wiceprezydent Łukasz Kolarczyk. Organizatorem był Urząd Miejski i MCKiS.

– Zabawa andrzejkowa była odpowiedzią na prośby jaworznickich seniorów, którzy naprawdę chętnie i licznie uczestniczyli w tegorocznym Tygodniu Seniora. Postanowiliśmy więc kontynuować wspólną zabawę i będziemy to robić cyklicznie – zapowiada Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych i kierownik Działu Promocji w MCKiS.

Już w pierwszych minutach imprezy, parkiet był wypełniony tancerzami. Humory dopisywały. Podobała się też muzyka.

– Jest świetnie dopasowana do wydarzenia, a zatańczyć do niej może każdy, nie tylko w parach. Wspaniale się bawię. Oby częściej odbywały się takie imprezy – opowiada Maria Krupa.

DJ Artur zadbał o to, by nie zabrakło znanych hitów i popularnych nowości. Uczestników potańcówki nie trzeba było zachęcać do wspólnej zabawy. Seniorzy korzystali z fotobudki, gdzie powstawały zabawne, pamiątkowe zdjęcia.

– Ta impreza to fantastyczny pomysł! Świetnie się bawię i jeśli tylko będzie jeszcze taka okazja, z wielką chęcią wezmę udział w takiej imprezie ponownie – mówi uczestniczka potańcówki, Maria Gomułczyńska.

Zabawa andrzejkowa to kolejna impreza, podczas której jaworzniccy seniorzy udowadniają, że potrafią się świetnie bawić. Podobnie było podczas wszystkich wydarzeń, organizowanych w ramach Tygodnia Seniora. Koncert finalistów telewizyjnego show „The Voice Senior”, rywalizacja sportowa, filmowy seans, potańcówka, biesiada, a także spotkania i prelekcje przyciągały zawsze liczne grono zainteresowanych.

Włodarze miasta od lat dbają o to, by oferta skierowana do jaworznian w jesieni życia była bogata i różnorodna, a seniorzy zawsze chętnie i licznie na te zaproszenia odpowiadają. W Miejskim Centrum Kultury i Sportu już planują kolejne wydarzenia.

– Mamy już trochę nowych pomysłów. Nie będziemy jeszcze zdradzać szczegółów, ale na seniorów czekać będą jeszcze inne niespodzianki – mówi Monika Komańska.

Natalia Czeleń

W zabawie andrzejkowej udział wzięło blisko 400 seniorów | fot. Andrzej Pokuta